Bizarné vysvetlenie činu. Peter, ktorý podpálil tri luxusné autá, sa postavil pred sudcu

31.5.2020
0

Zdroj: FB HAKA

Páčil sa vám článok?

Muž, ktorý v utorok ráno v bratislavskej Petržalke na Panónskej ceste podpálil tri autá, sa postavil pred sudcu. Jeho slová, ktorými vysvetľoval svoje konanie, všetkých zaskočili.

Peter úplne pokojne bez maskovania prišiel za denného svetla pred predajňu áut, vystúpil zo Škody Octavia a tri americké SÚV polial horľavinou a zapálil. Pátranie po ňom sa rozbehlo aj na sociálnej sieti, konkrétne v skupine  HAKA, a tak ho zakrátko policajti zadržali.  Čoskoro sa postavil pred sudcu a ako informovala TV JOJ, jeho vysvetlenia sú naozaj veľmi zvláštne. 

Peter má bohatý register trestov, už v minulosti podpálil auto s bezdomovcom. Teraz priznal, že je neustále pod vplyvom drog, autá však išiel podľa svojich tvrdení podpáliť sám, teda ho nik neposlal. "Lebo to som ja... Ja vám neviem teraz takto povedať. Ja mám svoje telo rozložené takto, jeden, dva, tri, štyri a na piaty si uletí," vysvetľoval motív svojho konania.

​Sudca, ktorý ho poslal do väzby, to však tak jednoducho nevidí. "Niečim to smrdí, jednoducho niečo za tým je. Pretože pán je vedený ako bezdomovec, nie je zamestnaný, nie je vedený na úrade práce, čiže odkiaľ berie prostriedky na živobytie? Je normálne oblečený, ste ho videli. Má Škodu Octaviu a dovolí si celkom významného bratislavského advokáta zobrať na plnú moc," komentoval to sudca. 

"Konzultoval som si to aj so svojím kamarátom Maťom Ďurindom, lebo aj on je chemik, on je farmaceut, čiže vie, čo a ako sa mieša. Povedal, že môže to byť hocičo, ale povedal také výrazy, ktorým som nerozumel, ale to už je vecou OČT, aby to zistili," vyjadril sa sudca k látke, ktorou boli autá poliate.

Video TV JOJ z budovy súdu:

(ms) 

Páčil sa vám článok?

Najčítanejšie


Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.