FOTO: Falošných invalidov parkujúcich v nákupných centrách zázračne vyliečila policajná kontrola

3.3.2020

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Dopravní policajti si posvietili na spôsob parkovania vodičov v podzemných parkoviskách obchodných centrách v Bratislave. Počas kontroly policajti zistili štyroch vodičov, ktorí parkovali na vyhradených parkovacích miestach pre osoby s ťažkým zdravotným postihnutím (ŤZP) bez parkovacieho preukazu a ďalší dvaja sa preukázali falošným dokladom!

Policajná kontrola parkovania v nákupných centrách priniesla v dvoch prípadoch neoprávnené použitie parkovacieho preukazu pre osobu s ŤZP a priestupky ďalších štyroch vodičov, ktorí zaparkovali mimo vyznačeného parkovacieho miesta. "Upozorňujeme preto, že pri zastavení a státí je vodič povinný prednostne použiť parkovisko tak, aby neobmedzoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Ak sú na parkovisku vyznačené parkovacie miesta, vodič smie stáť len na nich," upozorňuje polícia z Bratislavského kraja, ktorá na sociálnej sieti zverejnila aj celú galériu fotografií z nedávnej kontroly. 

Pozrieť si ju môžete tu: 

"Policajti vodičov riešili priamo na mieste v blokovom konaní, alebo prostredníctvom objektívnej zodpovednosti. Našli sa však aj takí, ktorí si neboli vedomí spáchania priestupku, preto policajti spísali správu o výsledku objasňovania priestupku a vec bude riešiť príslušný správny orgán," dodala bratislavská polícia.

(ars)

Páčil sa vám článok?