VIDEO: Netušíte, kto je tento mladík v čiernom tričku? Po jeho návšteve SNG zmizol vzácny artefakt za 5-tisíc eur...

20.2.2020

Zdroj: FB Polícia Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Policajti prvého bratislavského okresu objasňujú okolnosti skutku, k spáchaniu ktorého došlo v priestoroch Slovenskej národnej galérie. V priebehu decembra minulého roka doposiaľ neznámy páchateľ odcudzil z tam vystaveného umeleckého diela jeho komponent – drevenú dýku, ktorá bola umiestnená v drevenej konzole. Múzeum tým bola spôsobená škoda v hodnote 5000 eur.

"Týmto konaním bola spôsobená celková škoda poškodením tohto diela, ako aj odcudzením vo výške cca. 5.000 ,-€. V tejto súvislosti sa obraciame na verejnosť so žiadosťou o stotožnenie muža na priložených záberoch, ktorý by mohol napomôcť pri objasnení tohto skutku," uvádza polícia z Bratislavského kraja na svojom Facebooku, kde zverejnila aj video z priestorov Slovenskej národnej galérie...

"V tejto súvislosti sa obraciame na verejnosť so žiadosťou o stotožnenie muža na priložených záberoch, ktorý by mohol napomôcť pri objasnení tohto skutku. Akékoľvek informácie smerujúce k stotožneniu muža na priloženom zábere nám občania môžu oznámiť na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení prípadne formou súkromnej správy na FB profile polície," napísali na sociálnu sieť bratislavskí policajti.

(ars)
Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.