FOTO: Policajti zastavili ukradnuté auto a keďže posádka im kládla odpor, tak ju museli spacifikovať

24.1.2020

Zdroj: FB Polícia Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Bratislavskí policajti ani nie do 24 hodín od prijatia oznámenia o odcudzení motorového vozidla Škoda Superb combi toto vozidlo vypátrali a zadržali dve osoby, podozrivé z jeho odcudzenia. Nakoľko pravdepodobní páchatelia krádeže kládli mužom zákona aktívny odpor, tak museli byť voči nim použité donucovacie prostriedky a obaja skončili spútaní na zemi...

"Motorové vozidlo zn. Škoda Superb combi, ktoré bolo zaparkované na ulici Pri Vinohradoch v treťom bratislavskom okrese bolo odcudzené v stredu vo večerných hodinách. Policajti sa touto krádežou začali bezodkladne zaoberať, pričom v rámci vyšetrovania získali vďaka dôslednej operatívno pátracej činnosti informácie k pravdepodobnému pohybu tohto vozidla. Informácie sa podarilo verifikovať a v krátkej dobe potvrdiť ich hodnovernosť. Policajti Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave v súčinnosti s policajtmi Okresného riaditeľstva v Bratislave III a Pohotovostným policajným útvarom na ceste medzi Sládkovičovom a Sereďou včera, krátko po 17.00 hod odcudzené vozidlo zastavili. Na osobnej slobode policajti obmedzili dvoch mužov - vo veku 47-rokov a 49-rokov. Keďže muži kládli aktívny odpor a nakoľko zo získaných informácií vzniklo podozrenie že sa pokúsia o útek, boli voči nim za prísneho dodržania zákonných podmienok použité donucovacie prostriedky," uviedol k prípadu hovorca Krajského riaditeľstva PZ SR v Bratislave Mgr. Michal Szeiff. 

Zdroj: FB Polícia Bratislavský kraj

"Obaja muži boli následne eskortovaní k realizácií ďalších procesných úkonov na príslušné policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných kriminalistických úkonov bude odcudzené motorové vozidlo vrátené majiteľovi. Vyvodenie trestno právnej zodpovednosti voči dvom mužom je predmetom vyšetrovania," dodal Szeiff.

​(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.