Video: Polícia: Nepoučiteľní vodiči, zlatá stredná cesta na diaľnici neplatí

30.11.2019
Vodiči, zlatá stredná cesta na diaľnici neplatí

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Policajti pravidelne upozorňujú, že jazdiť na diaľnici v strednom pruhu bez dôvodu je priestupok, avšak slovenskí vodiči to stále nerešpektujú. Za tento priestupok vodičom hrozí pokuta až 100 eur.

Polícia pred viac ako mesiacom priniesli záznam z porušovania dopravných predpisov a pravidiel na diaľnici D1. Bratislavskí diaľniční policajti sa, žiaľ, aj naďalej stretávajú s vodičmi, ktorí bezdôvodne jazdia v strednom jazdnom pruhu, čím porušujú zákon o cestnej premávke a dopúšťajú sa priestupku, za ktorý je v správnom konaní možné uložiť pokutu do 100 eur.

Opäť pripomínajú vodičom na svojej facebookovej stránke, že mimo obce na ceste s dvoma alebo s viacerými jazdnými pruhmi v jednom smere jazdy sa jazdí v pravom jazdnom pruhu. V ostatných jazdných pruhoch sa smie jazdiť, ak je to potrebné na obchádzanie, alebo predchádzanie.

Pozrite si, ako toto pravidlo vodiči porušujú:

(nc)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.