VIDEO: Zastavili aj autobus MHD! Policajti odchytávali vodičov, ktorí na obchvate obiehali ostatných po krajnici

28.11.2019
0

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Kolóny na bratislavskom obchvate sú už samozrejmosťou. Niektorí vodiči sa rozhodnú situáciu riešiť tak, že ostatných jednoducho obehnú po krajnici. Práve na týchto vodičov sa najnovšie zamerali aj bratislavskí policajti. A nechýbal medzi nimi ani vodič MHD.

"Na krajnicu smie vodič motorového vozidla vojsť len pri zastavení a státí alebo pri obchádzaní a vyhýbaní sa prekážke cestnej premávky, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť. V prípade ak porušíte tieto pravidlá tak ako vodiči vo videu, hrozí vám, bez ohľadu na kategóriu vozidla, pokuta až do výšky 300 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlo do 2 rokov," informovali bratislavskí policajti na sociálnej sieti.

Ako vidno na záberoch, rovnaký meter zobrali aj na vodiča MHD. Ten sa síce, akonáhle zbadal policajtov, preradil späť do pruhu, no napriek tomu ho zastavili a dokonca mu dali i "fúkať".

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.