Nočný požiar v byte na 11. poschodí v Rači si vyžiadal dva životy

20.8.2019
0
Požiar Rača

Zdroj: Dobrovoľní hasiči Rača

Páčil sa vám článok?

V jednom z bytov v bratislavskej mestskej časti Rača na Jurkovičovej ulici došlo dnes v noci k tragédii. V plameňoch prišiel o život muž i žena.

"Oznámenie o požiari bytu na 11. poschodí sme prijali dnes v nočných hodinách. Po príchode policajnej hliadky sa na mieste už nachádzali príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ktorí požiar hasili. Pri požiari boli v byte nájdené dve osoby, ktorým záchranári bezodkladne poskytli prvú pomoc. Aj napriek snahe a úsiliu záchranárov muž a žena zraneniam podľahli. Ohliadajúci lekár na mieste potvrdil exitus osôb a na zistenie presnej príčiny smrti bola nariadená pitva," informovala nás bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

"Z dôvodu zadymenia priestorov obytného domu boli obyvatelia okolitých bytov evakuovaní. Podľa vyjadrenia zisťovateľa príčin požiarov je príčina požiaru v súčasnosti predmetom zisťovania, predbežne nebolo vylúčené ani potvrdené cudzie zavinenie osoby. Výška spôsobenej škody bude vyčíslená dodatočne," dodala.

Zdroj: Dobrovoľní hasiči Rača

(ms)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.