FOTO: V Rači obnovujú športový areál, okrem ihriska vybudujú aj tartanovú dráhu

7.8.2019
0
Obnova športového areálu ZŠ Tbiliská

Zdroj: Marián Dekan

Páčil sa vám článok?

V bratislavskej Rači vrcholí obnova športového areálu pri Základnej škole na Tbiliskej ulici. Vyzerá to tak, že nie iba žiaci, a e aj široká verejnosť sa už čoskoro môže tešiť na nové ihrisko i bežeckú dráhu.

Obnova areálu, ktorá sa začala v máji, by mala byť hotová koncom letných prázdnin. Ako sme sa dnes na mieste presvedčili, na budúcom futbalovom ihrisku už popkladajú umelý trávnik. 

"V súčasnosti sa na obnove ihriska denne pracuje a práce sú rozdelené do viacerých etáp, momentálne sa rieši úprava podkladu pre položením športového povrchu. Postupne prebehli práce na futbalovom ihrisku a atletickom ovále, následne vznikne tribúna a tienenie schodiskového hľadiska. Žiaci zo ZŠ Tbiliská, ale aj obyvatelia našej mestskej časti si tak možno budú užívať nové ihrisko už v septembri 2019," vysvetlila nám zástupkyňa starostu Lenka Antalová Plavuchová.

Nový multišportový areál zahŕňa futbalové ihrisko s hernou plochou 60 x 40 metrov a celkovou plochou 70 x 45,4 metra, s dvomi pevnými bránkami a štyrmi mobilnými. Vo vnútornom ovále bude umelý trávnik, ktorý sa môže využívať aj na iné športy či aktivity. Bežecký ovál zostane v dĺžke 250 metrov, avšak dostane nový tartanový povrch, vyznačené budú štyri dráhy, rovinky v dĺžkach 50, 60 a 100 metrov s 10 metrovým dobehom a trojmetrová rozcvičovacia plocha, taktiež pribudne nové osvetlenie oválu a ihriska. Projekt ráta  aj s rekonštrukciou tribún pre divákov so zabezpečeným bezbariérovým prístupom. Celkovo je v projektovej dokumentácii riešená plocha 15.346 m², z toho je plocha zelene 7 089 m².

FOTOGALÉRIA:

​"Celkové náklady na rekonštrukciu ihriska sú 720 000 €, rekonštrukcia športoviska je hradená z rozpočtu MČ Rača a úveru, ktorý si Rača na tento účel zobrala," dodala ešte vicestarostka.

(ms)

 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.