• Polícia
  • 04.07.2019 08:50

Nové doklady auta aj evidenčné čísla by sa mohli posielať aj poštou

0 0
Evidenčné čísla
Zdroj: Polícia

Nové doklady a evidenčné číslo vozidla by si majitelia áut mohli vybaviť aj bez osobnej návštevy dopravného inšpektorátu. Prevádzkovateľovi vozidla by ich mohli zaslať poštou prostredníctvom kuriéra.

Ráta s tým novela zákona o cestnej premávke z dielne Ministerstva vnútra (MV) SR. Ak by išlo o vozidlo, ktoré už malo vydané doklady a tabuľky, nový držiteľ vozidla ich bude musieť odovzdať doručiteľovi alebo na pobočke, priblížil Tlačový odbor MV SR. Novelu zákona o cestnej premávke už schválila vláda. Odobriť ju musí ešte parlament a prezidentka.

O zmenu adresy, dočasné alebo trvalé vyradenie z evidencie by mohli majitelia áut po novom požiadať na ktoromkoľvek dopravnom inšpektoráte. 

„V súvislosti s navrhovanými opatreniami na zlepšenie podnikateľského prostredia sa vypúšťa vykonávanie fyzického porovnávania údajov uvádzaných v dokladoch vozidiel s údajmi priamo na vozidle na dopravných inšpektorátoch,“ doplnil tlačový odbor. Kontroly by naďalej vykonávali v pravidelných lehotách pracoviská technických kontrol a pracoviská kontroly originality vozidiel. 

Novela zákona by mala vstúpiť do platnosti 1. novembra 2019. 

Na návrhu parkovacej politiky viacerým poslancom niečo „trochu“ prekážalo, napriek tomu prešla v mestskom zastupiteľstve hladko. Za všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o parkovaní v Bratislave zahlasovali 27. júna všetci bez výnimky. Úplne jasné sú však dnes iba ceny. Na čo upozorňuje dopravný analytik Jozef Drahovský?

​(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.