Ničíme zdieľané kolobežky - je to v Bratislave horšie ako v iných metropolách?

2.6.2020

Zdroj: ac

Páčil sa vám článok?

Pohodené v tráve, bez stojanu, bez kolies, bez ovládacej elektroniky na riadidlách... Niektorí ľudia majú takýto vzťah k veciam, ktoré môžu slúžiť všetkým.

„Je prakticky nemožné docieliť to, aby bol počet zničených kolobežiek na nule. S určitou mierou vandalizmu pri prevádzkovaní tejto služby musíme, bohužiaľ, počítať,“ hovorí Roman Sysel, regionálny manažér spoločnosti Bolt pre strednú Európu, ktorá zdieľané kolobežky v Bratislave prevádzkuje. Koľko presne ich evidujú však komentovať nechcel.

Zdroj: FB Bolt

„Na základe niekoľkých prípadov vandalizmu sme však implementovali nový softvér, ktorý zabraňuje ničeniu a následnému používaniu poškodených kolobežiek,“ dodáva s tým, že okrem poškodených, evidujú aj stratené zariadenia. „Máme o týchto činoch mnoho dôkazov a spolupracujeme s políciou na dolapení páchateľov.“

Zdroj: J.B.

​Ak chcete byť nápomocní, v prípade, že na poškodenú kolobežku narazíte, môžete o tom spoločnosť informovať na e-mail bratislava@bolt.eu. „Vďaka spolupráci s občanmi Bratislavy, ktorí sa na nás obracajú s informáciami o nájdených kolobežkách, a polícii sa nám mnoho takých podarilo získať späť. Veríme, že sa podobné incidenty nebudú opakovať, keďže služba je tu pre ľudí a je to určitý benefit moderného mesta.“ 

​Nie všetkým sú zdieľané kolobežky po chuti. Kritiku zožínajú najmä v súvislosti s neriadeným parkovaním. Spoločnosť túto kritiku eviduje a snaží sa nájsť riešenie.

Zdroj: Čitateľ Karol

​Na tejto kolobežke niekto odtrhol panel s riadiacou elektronikou. 

„Pravidelne diskutujeme s magistrátom už od počiatku našich plánov na spustenie služby v Bratislave. Jednou z tém, o ktorej komunikujeme je aj problematika parkovania. Momentálne plánujeme zavedenie doporučených miest pre parkovanie, ktoré budú viditeľné v aplikácii,“ pokračuje Roman Sysel.

„Snažíme sa zlepšovať všeobecnú informovanosť a ich edukáciu prostredníctvom aplikácie a sociálnych sietí. Pripravujeme aj článok ohľadom parkovania na našom blogu. Veríme, že tak predídeme situáciám, kedy by nevhodne zaparkovaná kolobežka mala byť prekážkou.“

(in) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.