VÁŠ PRÍBEH: Moja karanténa vo "vétrieske"...

26.3.2020
0

Zdroj: J.G.

Páčil sa vám článok?

Už keď sa náš čitateľ z Bratislavy vracal po dvojtýždňovej dovolenke zo Srí Lanky, vedel, kde strávi 14-dňovú domácu karanténu. V dedinke neďaleko hlavného mesta, na konci ulice za rodinným domom, v takticko-spojárskom vozidle Praga V3S. Po týždni izolácie nás pozval na virtuálnu návštevu. ​

​„Keď si zodpovedný a máš doma tri malé deti, tak nechceš riskovať a nasťahuješ sa do náhradného domova. Volá sa Eliška a je to tvoja nová partnerka na najbližších 14 dní,“ začal svoje rozprávanie.

Zdroj: J.G.

Keď máš kde zapichnúť, tak zapichni... Ale keby bol výpadok elektriny, vie sa aj sama o seba postarať...

Zdroj: J.G.

​Zvládnuť všetko bez elektriny by to bolo asi oveľa ťažšie a hoci nie úplne nemožné, tak obmedzujúce určite...

Zdroj: J.G.

​„Eliška už síce má po štyridsiatke, ale ešte nie je do starého železa. Kúpil som ju pred zhruba šiestimi rokmi a pomaly opravoval a upravoval na expedíciu smer Vladivostok, čo je z Bratislavy 11 000 kilometrov, teda približne tri mesiace cesty. Avšak teraz dočasne slúži na karanténu. Skromne, ale funkčne," hovorí jej aktuálny obyvateľ.

Zdroj: J.G.

​​Zásoby jedla a pitia sú uložené na pracovnej doske, pôvodne určenej na menšie technické opravy a ako vidno, tak pre všetky prípady nechýba ani hasiaci prístroj.

Zdroj: J.G.

Keksíky tiež musia byť...

Zdroj: J.G.

​Prístup k pravidelným informáciám je v tomto období veľmi dôležitý, tak mám aj televízor.

Zdroj: abn

​Práca nepočká... V týchto komplikovaných chvíľach zvlášť...

Zdroj: J.G.

Zdroj: J.G.

Zdroj: J.G.

​V noci je zima, tak prikurujem ... Prirodzene eko, elektrickou energiou, ale keby bolo málo, mám aj vlastné nezávislé kúrenie. Samozrejme aj s „diaľkovým ovládaním“...​

Zdroj: J.G.

Zdroj: J.G.

​Posteľ a šatník sú skromné, odpusťte neporiadok, nevedel som, že príde virtuálna návšteva...

Zdroj: J.G.

​„Dni začínajú rovnako, pozriem si správy, naraňajkujem sa, potom mejly, telefonáty... objednám si donáškou pizzu, alebo mi doma navaria a odložia na parapetu, odkiaľ si to vezmem. Potraviny mi zas prinesú v škatuli, ktorú nechajú pri bránke, ochotní majitelia obchodíku v dedine. Deti vídam zo vzdialenosti štyroch metrov, objímem ich až po karanténe, hoci sa cítim skvele a žiadne príznaky ochorenia na sebe nepozorujem. Keby však bola možnosť nechať sa otestovať za poplatok, šiel by som. 

Zdroj: J.G.

Porýľoval som záhradu, opravujem plot, cez internet som objednal strihač konárov, o dva dni mi ho doniesli pred bránu, tak som ostrihal aj stromy...“ ​

Zdroj: J.G.

„Susedia o mne vedia. Chápu, že by som mohol pokojne bývať doma s rodinou, ale radšej som opatrný a snažím sa byť od nej oddelený.“

Zdroj: J.G.

A keď príde nuda? „Otvoril som poslednú zásuvku vo vétrieske, od ktorej som nemal kľúč. A toto som našiel:

Zdroj: J.G.

Pobavilo...

A aké poznanie si odnesie z karantény?

„Koronavírus nám všetkým ponúka veľké ponaučenie. Donúti nás vrátiť sa k pôvodným hodnotám, ako sú láska, tolerancia, ohľaduplnosť, pomoc druhým, čestnosť... Dúfam, že to ľudstvu dlho vydrží. Strach mať netreba, lebo aj zajtra vyjde slnko,“ odkazuje.

(in)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.