VIDEO: Robert Roth prežil pri preberaní ceny za svoju zosnulú manželku Moniku Potokárovú azda najťažšie chvíle

2.12.2019

Zdroj: koláž abn

Páčil sa vám článok?

Nová budova Slovenského národného divadla sa v piatok večer stala miestom konania slávnostného odovzdania Ceny cien Nadácie Tatra Banky za umenie. Počas neho bola v kategórii mladý tvorca ocenená herečka Monika Potokárová, aj keď, bohužiaľ, už len in memoriam. Cenu za ňu prišiel prevziať jej manžel - herec Robo Roth, ktorý pri tom zažil jeden z emociálne najzložitejších okamihov svojho doterajšieho života.

Galavečer Nadácie Tatra Banky, na ktorom sa udeľovali ceny vo viacerých umeleckých kategóriách moderovala Adela Vinczeová a prostredníctvom internetového streamu  ho mohli sledovať aj používatelia stránky YouTube. Ku koncu programu sa začalo hovoriť o divadelnom predstavení Ruské denníky, v ktorom účinkujú poprední členovia činohry SND, vrátane nedávno zosnulej mladej herečky Moniky Potokárovej (27). Práve ona napokon získala za účinkovanie v spomínanej hre ocenenie v kategórii mladý tvorca. Cenu za ňu prišiel prevziať jej manžel a herecký kolega Robert Roth, ktorý sa asi ešte nikdy necítil na pódiu horšie a ťažšie ako vo chvíli, keď sa mal divákom v sále prihovoriť. Poctu nebohej umelkyni vzdali prítomní ľudia najskôr tým, že sa pri príchode Rotha na javisko všetci postavili a mohutne jej zatlieskali...  

Z Roba Rotha šli slová len veľmi ťažko, ale napokon s evidentným dojatím a neprehliadnuteľným smútkom povedal: "Ruské denníky sú dopísané. Monikine denníky sú dopísané. Monika Potokárová dala divadlu všetko, bohužiaľ, všetko. Som hrdý a bolo mi cťou, že som manželom Moniky Potokárovej. Poprosím vás o minútu ticha." 

Následne sa pred mikrofón opäť postavila Adela a uviedla medailón Moniky Potokárovej. Ten mladá herečka nakrútila pre potreby Nadácie Tatra Banky v súvislosti s udeľovaním umeleckých cien, ktorých slávnostného vyhlásenia a odovzdávania sa pre nečakanú osobnú tragédiu zo začiatku minulého týždňa už nedožila. Úplne na konci svojho medailónu mladá herečka povedala zaujímavú vetu:  "V živote mi najviac pomohli tí, ktorí ma podporovali a hlavne tí, čo ma nepodporovali." Je veľká škoda, že väčšina z nás si talent Moniky Potokárovej všimla a jej výnimočnosť uvedomila až po jej predčasnej smrti...  

(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.