FOTO a VIDEO: V Ružinove budú až dva vianočné trhy - najväčším lákadlom je 33-metrov vysoké ruské kolo!

22.11.2019

Zdroj: FB Cultus

Páčil sa vám článok?

Vianočná atmosféra prichádza aj do bratislavského Ružinova. Od piatka si ju budú môcť vychutnať obyvatelia i návštevníci aj z 33-metrového ruského kolesa či z ekologického umelého klziska, ktoré nepotrebuje k prevádzke vodu ani teploty pod nulou. Vianočné trhy sú od dnes otvorené nielen pred kultúrnym domom, ale aj na Dulovom námestí...

Symbolické brány Vianočného Ružinova otvorí podvečer starosta Martin Chren pre Domom kultúry (DK) Ružinov. Podujatie potrvá do 22. decembra. "Vianoce sú hádam najkrajším obdobím roka a verím, že Ružinovčanom, ale aj ostatným návštevníkom, vytvoríme priestor, kde si budú môcť predvianočnú atmosféru skutočne vychutnať," poznamenal Chren.

Zdroj: FB Cultus

Neodmysliteľnou súčasťou budú tiež vianočné stánky s predajným sortimentom o lokálnych výrobcov, napríklad z rôznych prírodných materiálov, kovu, šúpolia, textilu, polodrahokamov, dreva či papiera. Chýbať nebude ani vianočné pečivo, perníky, oblátky, výrobky z medu a cukrovinky.

Zdroj: FB Cultus

​Lákadlom bude aj plocha na korčuľovanie s umelým ľadom. Atmosféru bude dotvárať kultúrny program, pričom každú nedeľu popoludní sa bude zapaľovať adventná svieca.

Zdroj: FB Cultus

Vianočný Ružinov bude zároveň ekologický. "Je zakázané používanie plastových riadov, pohárov a príborov. Vianočný punč, ale i ostatné dobroty sa budú podávať výhradne v kompostovateľnom riade," podotkli organizátori s tým, že všetok odpad sa bude triediť a kompostovať.

Zdroj: FB Cultus

​Pred kultúrnym domom v Ružinove už postavili a vyzdobili 33-metrov vysoké ruské kolo, z ktorého bude asi parádny výhľad na okolie...

Zdroj: FB Cultus

​Určite sa toto priestranstvo už dnes večer ako aj počas nadchádzajúcich novembrových a decembrových dní niekoľkokrát poriadne zaplní ľuďmi...

V období od 22.11. do 22.12. sa budú konať aj Vianočné trhy na Duláku, ktoré nesú prívlastky komorné, útulné a alternatívne. Už dnes ráno sme tu videli niekoľko stánkov ako aj kolotoče...

Zdroj: Marián Dekan

​Organizátori na plagátoch pozývajúcich na mesiac trvajúce podujatie avizujú, že na návštevníkov čaká street food, predaj hand-made výrobkov ako aj live music vystúpení. 

Zdroj: Marián Dekan

​Nechýbajú ani takéto pojazdné maringotky plné dobrôt:

Zdroj: Marián Dekan

Rozhovor s organizátorom vianočných trhov na Duláku - ružinovským poslancom Marošom Mačuhom...

​(ars)

 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.