V Bratislave sa objavil absurdný list s pokutami za zvratky, moč a výkaly vo vozidlách MHD!

12.11.2019
0

Zdroj: koláž abn/DPB

Páčil sa vám článok?

Viete si predstaviť, že by boli finančne postihované prevádzky a reštauračné zariadenia, v ktorých sa niekto opije a potom pri ceste domov znečistí telesnými výlučkami vozidlo MHD? V liste, ktorý dokonca stanovuje aj presnú výšku finančných pokút za zvratky, močenie a výkaly vo vozidlách DPB je ako odosielateľ uvedená upratovacia firma Cata Real z Dolného Kubína.

"Sme upratovacia firma, ktorá už vyše 5 rokov upratuje a čistí všetky dopravné prostriedky MHD v Bratislave. V poslednom období sa rapídne zhoršilo správanie cestujúcich nielen v nočných hodinách, ale už aj cez deň. Cestujúci pod vplyvom alkoholu či omamných látok strácajú zábrany a v dopravných prostriedkoch vracajú, močia a dokonca aj vykonávajú veľkú potrebu. Veľká časť týchto osôb prichádza priamo z vašich pohostinstiev a prevádzok. Naša spoločnosť to musí následne upratovať a naši zamestnanci podstupovať hygienické riziko. Vzhľadom na zvýšený výskyt týchto neduhov sme sa rozhodli obrátiť priamo na vás s týmto varovaním. Väčšina vozidiel MHD je vybavená kamerovým systémom a hlavné mesto aj mestské časti rozširujú svoju sieť kamier s vysokým rozlíšením a to najmä v centre mesta. Preto sme schopní presne identifikovať osoby, ktoré sa takto prejavujú a tiež presne určiť, z ktorého podniku prichádzajú. Oznamujeme vám touto cestou, že od 1.12. 2019 na základe memoranda o spolupráci s hlavným mestom SR a Dopravným podnikom Bratislava a.s., pristúpime k finančnej penalizácii konkrétnych prevádzok/podnikov, z ktorých stotožnené osoby do vozidiel mestskej hromadnej dopravy prišli. Presné sumy pokút, ktoré vám budú uložené sú ešte predmetom rokovaní, avšak za jeden priestupok a jednu osobu pôjde o stovky eur

- zvratky 200 €/osoba

- močenie 100 €/osoba

- výkaly 250-300 €/osoba

Vyzývame vás preto touto cestou s mesačným predstihom, aby ste vaše pohostinstvá a reštauračné prevádzky viedli takým spôsobom, aby ste takéto konanie minimalizovali. Je to aj vo vašom vlastnom najmä finančnom záujem. Pri presadzovaní a vymáhaní pokút budeme postupovať prostredníctvom elektronického exekučného systému," píše sa v liste, ktorý v uplynulých dňoch dostala poštou stravovacia prevádzka Misia nachádzajúca sa na území Ružinova a jeho fotografia bola zverejnená na najznámejšej sociálnej sieti.    

Zdroj:

Okamžite sa pod fotkami rozpútala búrlivá diskusia, do ktorej sa zapojil aj ružinovský starosta a mestský poslanec Martin Chren: ´"Musí to byť fejk, žiaden zákon nedovoľuje mestu ani nejakej súkromnej firme ukladať takéto pokuty. Každá konšpirácia má v sebe aspoň jednu pravdivú informáciu, ktorá jej dodá hodnovernosť, a okolo nej je vymyslené nejaké klamstvo. V tomto prípade je zrejme pravda, že tá firma upratuje. Nijakým spôsobom však nemá právo rozdávať pokuty krčmám a všetko ostatné, vrátane celého listu, je podľa mňa podvrh."

FOTO: To je naozaj nechutné - niekto vykonal veľkú potrebu priamo v autobuse MHD!

V bratislavskej MHD sa dá zažiť všeličo, ale to, čoho svedkami boli dnes cestujúci v autobuse, ktorý premáva namiesto trolejbusu linky č.202 sa našťastie naozaj nestáva často. Niekto tu totiž vykonal veľkú potrebu priamo do priestoru medzi zadné sedadlá a posledné dvere. Nechutná fotografia bola ráno zverejnená na facebookovej stránke Revízori v Bratislave a my sme sa snažili zistiť ako Dopravný podnik Bratislava v takýchto prípadoch postupuje.

Hovorkyňa DPB Mgr. Adriana Volfová pre Bratislavské noviny uviedla, že o existencii tohto listu majú vedomosť. "Spoločnosť Cata-Real podniku potvrdila, že ide o absurdnú záležitosť a od listu sa dištancuje takisto ako aj DPB a.s." 

Oslovili sme aj hovorcu bratislavského magistrátu Petra Bublu, ktorý nám za mesto poskytol nasledujúce stanovisko: "Radi by sme ubezpečili všetkých, ktorým uvedené listy boli doručené, že žiadne v liste spomínané rokovania s vedením hlavného mesta v tejto veci neprebehli. Keďže sa na nás obrátili v danej veci niektoré spoločnosti, ktorým bol list doručený, okamžite sme kontaktovali spoločnosť cata-REAL s.r.o., ktorá sa od listu v celom rozsahu dištancovala. Rovnako sa od listu a jeho obsahu dištancoval aj DPB. Nevieme, čo je zámerom tohto listu a kto je jeho odosielateľom, voči takýmto praktikám a použitému jazyku v liste sa však ostro ohradzujeme." 

Konateľ spoločnosti cata-REAL pán Ivan Tittel dnes informoval DPB, že na základe listu – Výstraha pred penalizáciou, ktorý neznáma osoba rozposielala viacerým spoločnostiam a aj dopravnému podniku v mene spoločnosti cata-REAL, podáva ako konateľ firmy trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.