FOTO: Možno vás prekvapí, aké tajomstvá v sebe skrýva nemocnica Rázsochy

11.6.2019
V rozostavanej nemocnici rázsochy sa zranil tínedžer - razsochy
Páčil sa vám článok?

Nikdy nedostavaná nemocnica Rázsochy je už dlhé roky postrachom Bratislavy. Dokonca aj súčasný premiér Peter Pellegrini sa nedávno vyjadril, že by ju najradšej zrovnal so zemou. Zatiaľ nevedno či a kedy ju naozaj zbúrajú, ale ak sa tak raz naozaj stane, tak to asi bude ľúto nielen architektovi, ktorý stavbu navrhol, ale aj všetkým, čo v jej útrobách zanechali svoj nezmazateľný odkaz...

Aj keď je objekt nemocnice oplotený a celý areál strážený pracovníkom SBS so psom, tak za posledné roky sa do budovy dostalo viacero ľudí, vrátane vyznávačov štýlu graffiti, ktorí na stenách nedokončenej stavby vytvorili niekoľko zaujímavých výtvarných diel. "Ak by budovu naozaj zbúrali, tak by to bola naozaj škoda, lebo podľa mňa je tam fakt veľa pekných miest a zákutí, aj keď osobne si myslím, že nová nemocnica bude v Bratislave postavená najskôr asi tak o 1302 rokov," napísalo nám prostredníctvom sociálnej siete jedno z dievčat, ktoré v areáli nedávno bolo, aby si na pamiatku urobilo niekoľko fotografií spomínaných graffiti obrazov.

Pozrieť si ich môžete v našej FOTOGALÉRII:

Podľa nej sa dá dnu celkom v pohode dostať, nakoľko vlčiak, ktorý má objekt nedostavanej nemocnice strážiť, je veľmi prítulný a s prípadnými návštevníkmi sa skôr jaší a hrá, než by na nich štekal alebo nebodaj útočil. "Ale samozrejme, že pohybovať sa po samotnej stavbe je ozaj len na vlastné riziko, pretože napríklad na schodiskách nie sú zábradlia a v areáli som zaregistrovala aj policajné pásky s nápisom ZÁKAZ VSTUPU. Ale tak, žijeme len raz," objasnila nám svoj postoj Dana.  

​(ars)

Páčil sa vám článok?