PKO ešte stále žije kultúrou

6.11.2006
0
Páčil sa vám článok?

V júlovom vydaní Staromestských novín sme uverejnili článok o pripravovanej obnove areálu Parku kultúry a oddychu, ktorý by sa mal zmeniť na novú kultúrno-spoločenskú zónu pri Dunaji. Pri opise aktuálnej situácie v PKO sme uviedli, že z bohatého kultúrneho a spoločenského života zostalo len zopár akcií.

Práve na toto slovné spojenie reagovala riaditeľka Parku kultúry a oddychu Ing. Jarmila Mikušová, z ktorej listu vyberáme:

„Štúdia sa nedotýka samotnej budovy Parku kultúry a oddychu. Tá už v súčasnosti prechádza rozsiahlymi úpravami. Na budove PKO sme dali kompletne vymeniť strechu, takisto okná, do konca kalendárneho roku zrekonštruujeme Estrádnu halu, čím sa rozšíria možnosti organizovania kultúrnych a spoločenských podujatí. Už teraz srdečne pozývame všetkých Bratislavčanov na množstvo podujatí, ktoré pripravujeme v najbližšom období. V septembri sa uskutoční už VIII. ročník Festivalu ezoteriky, v októbri Improliga - súťaž v divadelnej improvizácii, Lojzo bál, Detská playback show, Dunajský pohár - medzinárodná súťaž v spoločenskom tanci, Bratislavské jazzové dni Corgoň, koncert skupiny Kamelot, v novembri Tradičný country bál na Dunaji. Z ďalších pravidelných podujatí sú to rozprávkové popoludnia pre deti, šachové a biliardové turnaje, astronomické prednášky a semináre, kurzy stepu, spoločenských tancov a manekýnok, koncerty, atď. Veríme, že naša ponuka, po realizácii uvedenej štúdie, zvýši záujem a návštevnosť budúcej nábrežnej promenády.“

(brn)

Páčil sa vám článok?