• Kultúra
  • 11.10.2017 18:00

V Galérii Nedbalka si už môžete pozrieť diela finalistov súťaže Maľba

0 0
Zdroj: malbaroka.sk

Umenie mladých slovenských výtvarníkov, ktorí postúpili do finále súťaže Maľba 2017, je už sprístupnené v Galérii Nedbalka na Nedbalovej v bratislavskom Starom Meste .

Výstava 20 finálových súťažných diel vrátane obrazov troch víťaziek Žofie Dubovej, Marty Kissovej a Hany Garovej ocenených prestížnou medzinárodnou porotou je sprístupnená do 11. novembra 2017.

Dvadsiatku finalistov vybrala medzinárodná porota, ktorú tvorili Jane Neal z Veľkej Británie, Attila Szűcs z Maďarska, Slovák Ján Berger a Denisa Kujelová z Česka.

Podľa organizátorov súťaže, určenej profesionálnym výtvarníkom do 35 rokov, je jej poslaním zveľaďovať a zušľachťovať médium maľby, priblížiť ho verejnosti a pomôcť mladým umelcom etablovať sa na umeleckej scéne.

„Tento rok sa nám prihlásilo rekordných 118 mladých umelcov. Z dvadsiatky najlepších tvoria prevažnú časť nové mená, preto sa teším, že na reprezentatívnej výstave predstavíme verejnosti novú generáciu mladých slovenských umelcov,“ uviedol prednedávnom Alexander Resch, generálny riaditeľ spoločnosti a predseda správnej rady Nadácie VÚB, ktorá je organizátorom súťaže. Vstup na expozíciu je bezplatný. 

Zdroj: malbaroka.sk

(ts, ms tasr)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.