O kreslo starostky Devína súperia dve kandidátky

20.9.2018
0
Ríbezľový Devín

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Súčasnú starostku bratislavského Devína Ľubicu Kolkovú, ktorá sa opätovne uchádza o tento mandát, vyzýva do súboja o kreslo starostu ekonómka Andrea Denková. Na post šéfky mestskej časti s vyše 1820 obyvateľmi kandidujú obe ako nezávislé.

Miestna volebná komisia zaregistrovala deviatich kandidátov na poslancov. Pomer medzi počtom nezávislých kandidátov a straníckych nominantov je takmer vyrovnaný. Kandidáti, ktorí sa uchádzajú o priazeň voličov ako nezávislí, sú štyria, s politickou podporou vstupuje do boja päť kandidátov.

Dvoch kandidátov posiela do boja koalícia SaS, OĽaNO, Sme rodina, KDH, NOVA a Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, zhodný počet kandidátov je aj z tímu okolo kandidáta na primátora Bratislavy Matúša Valla, ktorého podporuje hnutie Progresívne Slovensko a strana Spolu - občianska demokracia. Za jedným kandidátom stojí dvojkoalícia Smer-SD a SNS.

Na 9-člennej oficiálnej kandidátke na poslancov je takmer vyrovnaný aj počet mužov a žien. O mandát na miestneho poslanca sa uchádza päť mužov a štyri ženy. Zo súčasného poslaneckého zboru znovu kandidujú štyria poslanci.

V Devíne budú voliť siedmich poslancov v jednom volebnom obvode. Komunálne voľby sa uskutočnia v sobotu 10. novembra 2018.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.