Ako sme už informovali, predseda SNS Andrej Danko SNS sa plánuje obrátiť kvôli komunálnym voľbám na Ústavný súd. Víťaz primátorských volieb v Bratislave Matúš Vallo podľa neho porušil pravidlá. A čo na snahy SNS hovorí samotný Vallo?

Po včerajších komunálnych voľbách je už známe aj nové zloženie mestského zastupiteľstva, v ktorom bude rovnako ako v doterajšom volebnom období 45 poslancov. Do mestského parlamentu sa dostalo 17 nezávislých kandidátov a 28 nominantov politických strán. Uspelo aj 5 novozvolených starostov mestských častí a dvaja dosluhujúci starostovia - Peter Pilinský (Rača) a Alžbeta Ožvaldová (Podunajské Biskupice).

V komunálnych voľbách si obyvatelia jednotlivých mestských častí volili aj nových starostov a poslancov, ktorí ich budú zastupovať najbližšie štyri roky v orgánoch miestnej samosprávy. Najsuverénnejšie víťazstvo zaznamenal doterajší starosta Vrakune Martin Kuruc, ktorý svoj post obhájil so ziskom viac než 94 percent hlasov!

V komunálnych voľbách sme si volili primátora, starostov, poslancov mestského zastupiteľstva i v jednotlivých mestských častiach. Postupne vám prinesieme komletný zoznam zvolených kandidátov, ktorým ste dali svoju dôveru na najbližšie štyri roky. Zároveň by mali byť novozvolení poslanci zverejnení aj na oficiálnych webových stránkach mestských častí.

Bratislavskú mestskú časť Rača povedie ďalšie štyri roky nový starosta. Bude ním súčasný miestny a krajský poslanec Michal Drotován (nezávislý). V sobotných (10.11.) komunálnych voľbách porazil v boji o starostovskú stoličku aj súčasného račianskeho starostu Petra Pilinského (nezávislý).

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.