Autor a organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík chce v tohtoročných komunálnych voľbách zabojovať o post primátora hlavného mesta. Potvrdil to s tým, že kandidovať bude ako nezávislý.

Kandidáti na primátorov, starostov a komunálnych poslancov či strany, ktoré ich navrhujú, musia podať kandidačnú listinu najneskôr do 11. septembra. Kto to nestihne, nebude sa môcť uchádzať o priazeň voličov v novembrových komunálnych voľbách.

Záujem o starostovské kreslo v bratislavskom Starom Meste má aj urbanistka, bývalá odborná zamestnankyňa bratislavského magistrátu, kritička nedostatkov a netransparentného procesu, napríklad v súvislosti s prípravou parkovacej politiky zo strany mesta, a súčasná poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Zuzana Aufrichtová. Tá je pre tohtoročné jesenné komunálne voľby spoločnou kandidátkou strán SaS, Zmena zdola a OKS a hnutí OĽaNO, Sme rodina a NOVA.

  • Správy
  • 06.07.2018 19:00

Komunálne voľby budú 10. novembra

0 0

Predseda parlamentu Andrej Danko dnes podpísal rozhodnutie o vyhlásení volieb do orgánov samospráv obcí a určil deň ich konania na sobotu 10. novembra 2018.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.