• História
  • 30.04.2019 11:40

VIDEO a FOTO: Najväčšia kaverna na Kamzíku skrýva poklady. Vstúpte dnu!

0 0
KK6 - najväčšia kaverna v Bratislave
Zdroj: lb

AKTUALIZOVANÉ Ore nepriaznivé počasie je prehliadka kaverny v sobotu 4. mája organizátormi zrušená! Zaujímajú vás vojenské opevnenia z prvej svetovej vojny? Chcete vidieť predmety z tohto obdobia? V sobotu 4. mája môžete nazrieť do najväčšej kaverny KK6 v Bratislave – na Kamzíku.

V tejto dvojpodlažnej kaverne nájdete vzácne predmety z obdobia prvej svetovej vojny, ale aj skutočný trezor, kam si dôstojníci odkladali zbrane. Rovnako vás nepochybne zaujmú zbrane či iné predmety, ktoré dobrovoľníci z občianskeho združenia Bunkre kúpili za sponzorské príspevky alebo dostali od darcov. Aj túto kavernu, rovnako ako ďalšie v Dúbravke či na Železnej  studničke, vyhrabávali roky sami a dobrovoľne spod zeme, aby vám mohli kus histórie priblížiť. Občianske združenie Bunkre je zoskupenie mladých ľudí, ktorí sa ako jediní popri svojich skutočných zamestnaniach venujú „bunkrom“ z prvej svetovej vojny.

Ak teda máte chuť, v sobotu 4. mája od 10,00 vás každú polhodinu čaká komentovaná prehliadka. Posledný vstup je o 15,30.

FOTOGALÉRIA:

Kaverna na Kamzíku

​Tabule na cestách smerom na Kamzík vás budú presne navigovať, kde toto fascinujúce miesto nájdete.

Trezor v kaverne:

V kaverne KK6:

(lb)

Fascinujúce a obdivuhodné! V Bratislave existuje skvelá partia ľudí, ktorí sa dobrovoľne a vo svojom voľnom čase venujú kavernám – opevneniam z prvej svetovej vojny. Doslova mnohé vyhrabávali spod zeme, aby ich históriu a útrobami mohli sprevádzať verejnosť. Tento víkend sme s nimi prešli dve dúbravské kaverny.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.