Mestská polícia Staré Mesto

15.2.2011
0
Páčil sa vám článok?
Rozhodol som sa prispieť na základe posledného zážitku s mestskou políciou. Bola sobota, slnečné poobedie, vracajúc sa z prechádzky dolu Zámockou ulicou spolu s manželkou a malým synom, prešla okolo nás motorizovaná hliadka mestskej polície. Zľahka odstavili vozidlo na udržiavanej a suchej vozovke. Komótne vystúpili a vybrali sa oproti nám. Vtedy som si to uvedomil. Náš sotva 5 kilový pes sa motal okolo mňa. Nebol uviazaný, vodítko som držal v ruke. Porušil som všeobecne záväzné nariadenie a teda po kontrole osobných dokladov mi bola udelená peňažná pokuta. Zaplatil som.. i keď si myslím, že v Starom Meste je zúfalo málo plôch na voľný výbeh psov. Nezaujímala ich ani známka, ani to či platím dane, ani to že so sebou vždy nosím sáčky na exkrementy. Pretože aktuálny pokyn starostky znel vyberať, vyberať, vyberať.. psy, papuče atď.(posledné dni sa to v meste príslušníkmi mestskej polície len tak hemží, kde boli doteraz?). Nie je podľa mňa hrdinstvom (umením) odchytiť pomaly kráčajúcu mladú rodinu a vytiahnuť od nej peniaze vo forme pokuty.. Platíme dane, neznečisťujeme mesto. Vďaka psovi som na ulici dvakrát denne, ráno večer (cez obed nechodím ja).. Ešte nikdy som však za tie roky nevidel, že by mestská polícia riešila niekoho, kto fajčí na zastávke, niekoho kto široko rozkročený v historickom jadre mesta močí na chodník, nikoho kto na ulici zrovna vyprázdňuje obsah svojho žalúdka.. nikoho kto vylepuje plagáty na čerstvo prácne vyčistený kameň v podchode pod Staromestskou ulicou, taxikárov, ktorí v piatok a sobotu večer zaberajú celý chodník na Hurbanovom námestí, rýchlo a bezohľadne jazdiace autá na Františkánskom námestí a tak ďalej.. Sú teda okolo nás omnoho závažnejšie problémy, ktoré by mala mestská polícia riešiť a podľa mňa nerieši..
Páčil sa vám článok?