Za čo platíme DPB za MHD???

22.7.2013
0
Páčil sa vám článok?
Bratislavčan najprv zaplatí dane, z ktorých "mesto" zaplatí MHD. Keď sa ale Bratislavčan, ktorý už platí MHD zo svojich daní chce odviezť autobusom, ktorý si už z daní zaplatil, musí si do svojho autobusu znova zaplatiť jazdné, ako každý iný turista, ktorý na ten autobus vopred nezaplatil nič. Nedaj Bože by ma chytil revizor v mojom vlastnom autobuse, ktorý som zaplatil zo svojich daní! Ja som náhodnému turistovi zo svojich daní zakúpil autobus a musím si do svojho autobusu platiť rovnaké jazdné, ako náhodný turista. OK. Turista je tu hosť, tak nech som grant a nech sa u nás cíti dobre. OK. Ale kde je hranica, koľko mám turistovi platiť za neklimatizované, špinavé a 2x po životnosti rozhegané pojazdné sauny, keď turistovi stále dotujem lístok za 0,70€ a mne sa má "električenka" každý rok zdražovať??? Nehovoriac o tom, že sa zahraničnú návštevu vôbec bojím zobrať MHD, pretože, aj z dnešnej skúsenosti môžem potvrdiť, že z 2 MEGA drahých autobusov Mercedes Benz CapaSity, každý za 585.000€ = 18.000.000 SKK Z NAŠICH ZAPLATENÝCH DANÍ - TOTO SI UVEDOMME, ktoré sú celé onálepkované klamlivými nálepkami v znení ako "Vozidlo je plne klimatizované", v obidvoch bola hrozná sauna. Ani jeden nechladil a saunovali nás v skutočne nedôstojných podmienkach!!! Počul som, že vypínajú klimatizácie, aby ušetrili na nafte. Do čerta ale s takým manažmentom, ktorý toto nariadi v hlavnom meste členského štátu EU!!! Z fleku vám ukážem desiatky miliónov € vnútorných rezerv bez 0c šktrov a vy zdražujete a vypínate klimatizácie v čase na ktorý bola nakupovaná?!!
Páčil sa vám článok?