Tragická nehoda: Auto vyletelo z diaľnice, vodič neprežil
Zdroj: HaZZ
K dopravnej nehode s tragickým koncom došlo dnes ráno na diaľnici D2 v katastri Veľkých Levárov.
K nehode jedného vozidla došlo na 22. kilometri diaľnice D2 v katastri obce Veľké Leváre smerom na Malacky. "Po nehode skončilo vozidlo mimo cesty, pričom v ňom zostala zakliesnená jedna osoba. Hasiči po príchode zranenú osobu vyslobodili hydraulickým vyslobodzovacím zariadením, poskytli jej predlekársku prvú pomoc a na miesto privolali záchranársky vrtuľník," informovala nás Zuzana Farkasová z hasičského prezídia.
Udalosť však mala bohužiaľ tragický koniec. "Do príletu vrtuľníka ťažko zranená osoba svojim zraneniam podľahla. Diaľnica bola v danom úseku v čase pristávania vrtuľníka uzavretá," dodala Farkasová.
K nehode došlo krátko pred 08.30 h. "Podľa dostupných informácií z miesta dopravnej nehody prechádzal vodič osobného motorového vozidla zn. Octavia po diaľnici D2 v smere do Bratislavy, pričom v úseku km 23 z doposiaľ presne nezistených príčin zišiel mimo cestu do priekopy, kde narazil do oplotenia. Pri dopravnej nehode utrpel 43-ročný Macedónčan zranenia, ktorým na mieste podľahol a privolaný lekár po príchode na miesto konštatoval u muža exitus. Na zistenie prítomnosti alkoholu a iným návykových látok v tele vodiča bol nariadený odber krvi. Doprava v uvedenom úseku bola počas dokumentovania dopravnej nehody a odstraňovania jej následkov usmerňovaná hliadkou dopravnej polície. Škoda spôsobená dopravnou nehodou je v súčasnosti predmetom vyčísľovania," povedala k tragickému prípadu policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.
"Pravdepodobnou príčinou vzniku dopravnej nehody mohol byť mikrospánok. Krátke upadnutie do spánku, ktoré môže trvať len desatiny sekundy, je nebezpečným javom na cestách. Preto vodičom odporúčame, aby nepodceňovali odpočinok, nesadali za volant unavení a robili si počas dlhej jazdy pravidelné prestávky," dodala hovorkyňa bratislavskej polície.
Auto skončilo mimo diaľnice.
(ms)