Nehoda na D1, kamióny skončili v priekope, tvoria sa kolóny

14.1.2020
0

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Páčil sa vám článok?

Z dôvodu dopravnej nehody je diaľnica D1 v smere do Bratislavy prejazdná v jednom jazdnom pruhu. Tvoria sa rozsiahle kolóny. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti. So zdržaním desať až 50 minút musia v utorok ráno počítať vodiči aj na iných bratislavských cestách a vstupoch do hlavného mesta.

"Z dôvodu dopravnej nehody je diaľnica D1 v smere do Bratislavy prejazdná v jednom jazdnom pruhu. Tvoria sa rozsiahle kolóny. V úseku km 22,5 došlo včera krátko pred polnocou k dopravnej nehode úžitkového vozidla a dvoch kamiónov, ktoré následne zišli do priekopy. Pri dopravnej nehode sa nikto nezranil. Doposiaľ sa však kamióny nepodarilo z priekopy vytiahnuť. Na mieste sa nachádzajú vozidlá odťahovej služby, ktoré sa snažia vozidlá vytiahnuť," informovala nás bratislavská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková

Diaľnica je v súčasnosti prejazdná v jednom jazdnom pruhu. Policajti v súčasnosti pracujú na tom, aby bola diaľnica prejazdná v dvoch jazdných pruhoch a pracovníci odťahovej služby pracovali na odtiahnutí kamiónov mimo času dopravnej špičky. "Z uvedeného dôvodu vyzývame vodičov, aby sa uvedenému úseku v čase dopoludnia vyhli. Dopravu v uvedenom úseku riadia dopravní policajti," dodala Mihalíková.

Ako neskôr ešte informovala policajná hovorkyňa, diaľnicu museli na hodinu úplne uzavrieť. "Z dôvodu odstraňovania následkov dopravnej nehody, o ktorej sme vás informovaliv bude diaľnica D1 v smere do Bratislavy v čase od 11.00 h do 12.00 h úplne uzatvorená. Dopravu v uvedenom úseku budú odkláňať dopravní policajti na výjazde na Senec. Obchádzkové trasy budú vedené po Starej Seneckej (cesta I/61) a cez Pezinok (cesta II/503 a II/502)," vysvetlila.

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

​Aj na iných úsekoch sa tvoria kolóny. Informujú o tom Zelená vlna RTVS a Stella centrum.

Podľa Zelenej vlny RTVS si vodiči postoja v kolóne v Dunajskej Lužnej smerom do Bratislavy, kde je zdržanie približne 50 minút.

So zdržaním do 30 minút musia vodiči počítať v Ivanke pri Dunaji v smere od Bernolákova do Bratislavy. Dvadsaťminútové zdržanie je nahlásené medzi Mostom pri Bratislave a Hornými Dielmi, ale aj na D1 pred vjazdom do hlavného mesta, pred Prístavným mostom v smere od Senca.

Nehoda na D1:

Zdroj: FB Polícia SR - Bratislavský kraj

Zdržanie do 15 minút hlásia vodiči v Bratislave na Ulici Svornosti, na Popradskej, Hradskej a na Račianskej ulici.

Kolóny a zdržanie desať minút hlásia vodiči na D2 za Stupavou v smere do Bratislavy a v smere z Čiernej Vody a Vajnôr do hlavného mesta.

Vodiči v Bratislave a v okolí by si mali dať pozor na mrznúce mrholenie. Na viacerých miestach sa tvorí poľadovica, informuje Zelená vlna RTVS.

(ms, tasr) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.