FOTO: Na Nobelovej pribudla nová dopravná značka a pod ňou aj netradičný doplnok

29.10.2019

Zdroj: koláž abn

Páčil sa vám článok?

Nobelova ulica, ktorú veľa motoristov využíva pri prejazde z Vajnorskej na Račiansku ulicu, ale aj opačne, má už niekoľko dní malú kuriozitku pri hlavnej ceste. Na stĺp, kde je umiestnená dopravná značka Zákaz zastavenia, niekto nalepil nápis a obrázok s jasným odkazom...

Nápis „Toto vymyslel“ a nakreslený somárik je adresovaný pravdepodobne zodpovednému človekovi, ktorý rozhodol o umiestnení dopravnej značky Zákaz zastavenia na Nobelovej ulici.

Zdroj: FB Zomri

​Pred jej existenciou mohli obyvatelia priľahlých bytoviek na ceste nielen zastaviť, ale mnohí pri nej aj parkovali, pričom nie všetci dodržiavali pravidlo o nechávaní 1,5-metrového priestoru na chodníku, aby sa tadiaľ dalo prejsť pešo a nemali problémy ani mamičky s kočíkmi. Parkovanie však po namaľovaní žltej čiary na krajnici ako aj umiestnení novej dopravnej značky už nie je možné a tak si niektorí miestni obyvatelia radostne povzdychli, že konečne... Značku s nevšedným vylepšením si všimli aj administrátori satirickej facebookovej stránky Zomri, kde sa pod zverejnenou fotografiou rozbehla diskusia, do ktorej sa zapájali najmä ľudia z tejto lokality. Miro Urban napísal: Tá značka tam chýbala ako soľ. Priemerný priestor popri zaparkovanom aute nemal ani pol metra a prejsť tam s kočíkom bolo nemožné. A čuduj sa svete, okrem toho, že je voľný chodník som nezaznamenal žiadnu negatívnu zmenu.“

Zdroj: FB Zomri

Komentujúci sa zhodli v tom, že parkovanie tu bolo skutočne problematické, ale niektorým obyvateľov prekáža to, že už nemôžu v tomto úseku Nobelovej ulice ani zastaviť. „Teraz už nemôžem zastať ani na nevyhnutný čas pred svoji vchodom, aby som vyložila 20 balíkov parkiet, prípadne celú novú obývačkovú zostavu a potom išla zaparkovať o dva domy ďalej. Problém má aj suseda, ktorá sa stará o svojho takmer imobilného otca. Tiež tu nemôže zastať, aby ho naložila do auta a odviezla k lekárovi. A takto ďalej by som mohla pokračovať, pretože ten zákaz zastavenia je naozaj nezmysel!“ myslí si Katarína Mráziková.

Zdroj: FB Zomri

​Dlhodobé parkovanie na chodníku zanechalo stopy...

(ars)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.