VIZUALIZÁCIE: Na Damborského sa začal budovať nový prestupný terminál Záluhy

27.10.2019

Zdroj: FB DPB

Páčil sa vám článok?

Na ulici M. Schneidera-Trnavského v bratislavskej Dúbravke, v blízkosti Domu služieb a zastávky MHD Damborského sa začal budovať nový prestupný terminál Záluhy. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na sociálnej sieti.

Priamo na električkovej zastávke sa začal budovať jazdný pruh pre autobusy. Tie budú po novom zastavovať s električkami spoločne na jednom mieste. "Nielenže sa tým maximálne spríjemní prestup, ale ak sa budete chcieť dostať z Damborského niekam v rámci Dúbravky, už sa nebudete musieť rozhodovať, či pôjdete autobusom alebo električkou. Z jednej zastávky vám pôjdu všetky spoje na rovnaký smer," vysvetlil dopravca.

Zdroj: FB DPB

Tvrdí, že množstvo cestujúcich cestuje z Devínskej Novej Vsi, Borov, starej Dúbravky do Karlovej Vsi a prestupuje z autobusov na električky. "Prestup na Damborského však doteraz neúmerne predlžoval prechod cez podchod, a tak cestujúci v snahe stihnúť spoj mnohokrát neváhali preskočiť plot a vojsť rovno do vozovky plnej áut," priblížil DPB s tým, že nebezpečný a nepohodlný prestup v Dúbravke bude čoskoro minulosťou.

Zdroj: FB DPB

​(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.