• Doprava
  • 09.07.2019 16:01

V Bratislave ešte tento rok začnú opravovať ďalšiu električkovú trať - ktorý úsek sa chystajú rozkopať?

0 0
Električková zastávka Mariánska
Zdroj: TS Magistrát

Električkovú trať na Americkom námestí a Radlinského ulici v Bratislave v úseku od Špitálskej ulice po Blumentál opravia ešte v poslednom štvrťroku tohto roka. Dopravný podnik Bratislava včera zverejnil verejné obstarávanie na zhotoviteľa rekonštrukcie dvojkoľajového úseku s jednou zastávkou a obálky s ponukami by sa mali otvoriť 2. augusta...

Dopravný podnik odhaduje, že práce na električkovej trati potrvajú najviac dva mesiace. Električka číslo 3 úsekom premáva medzi centrom mesta a mestskou časťou Rača a počas opráv bude presmerovaná na obchádzku. Trasu obchádzky zatiaľ mesto nevybralo.

„Konkrétne trasy liniek budú závisieť od presného termínu realizácie, najmä od toho, či bude v súbehu s inými rekonštrukčnými prácami,“ uvádza hovorkyňa dopravného podniku Adriana Volfová.

Rekonštrukciou trate cez Americké námestie dopravný podnik nadviaže na opravy ukončené v decembri roku 2017. Spoločnosť Eurovia SK vtedy za viac než 2,5 milióna eur zrekonštruovala trať na Špitálskej ulici. Projekt sa nevyhol problémom a kvôli prieťahom v povoľovaní stavby sa práce na ňom takmer na mesiac zastavili.

Vyzerá to na poriadne odfláknutú robotu! Na sociálnej sieti sa pred niekoľkými dňami objavilo video, v ktorom sa Bratislavčan pristavil pri opravenej diere na ceste a nohou obutou len v šľapke ľahko zanechá v polomäkkom asfalte svoju stopu. Nie je ťažké si domyslieť, čo asi spôsobia pneumatiky áut, keď niekoľkokrát denne prejdú cez takto ledabolo zaplátaný výmoľ.

(ts, nc)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.