V Bratislave napadol sneh, odhŕňa ho všetkých 54 vozidiel

10.12.2012
0
V bratislave napadol sneh, odhŕňa ho všetkých 54 vozidiel - Odhrnanie snehu
Páčil sa vám článok?

Bratislavčania sa dnes zobudili do zasneženého rána. Sneh vyhnal do ulíc hlavného mesta najmä cestárov. V teréne je momentálne všetkých 54 mechanizmov a mesto cez noc prvý raz v tejto sezóne urobilo dva celomestské posypy.

"Prvýkrát sme začali v nedeľu o 22.00 h, keď sa robil chemický posyp, čistili sa mosty a viadukty. Pred 03.00 h išiel druhý celomestský posyp aj odhrabávanie snehu," opísal pre TASR situáciu na cestách hovorca primátora. Jedno celomestské čistenie vyše 450 kilometrov ciest trvá asi tri hodiny. Na požiadanie Dopravného podniku Bratislava (DPB) cestári šli trikrát na Kramáre i Kolibu. Hovorca dodal, že v teréne sú všetky vozidlá a ráno nastúpila druhá zmena z 83 pracovníkov, ktorí čistia chodníky a autobusové zastávky, najmä k nemocniciam, školám či sociálnym zariadeniam.

Doprava je síce výraznejšie zhustená, ale mesto neeviduje žiadne úseky, kde by boli pre sneh dlhé zápchy alebo kde by boli niektoré z častí hlavného mesta odrezaná od ostatných komunikácií.

„Žiadame nielen o väčšiu bezpečnosť a opatrnosť vodičov, ale aj o ohľaduplnosť pri prechádzaní okolo autobusových zastávok, pretože chemický posyp roztápa sneh," uviedol hovorca. Vodičov vyzýva, aby spomalili alebo išli do vedľajšieho pruhu.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.