Petržalka chce zmeniť vyhradené parkovanie

3.11.2007
0
Páčil sa vám článok?

Mestská časť Petržalka pripravuje zmeny v parkovaní vyhradenom pre občanov, ktoré majú vstúpiť do platnosti v roku 2008. Transparentné pravidlá pridelenia vyhradeného parkovacieho miesta majú byť známe do konca roka 2007. Jedna rodinu získa maximálne jedno takéto miesto.

V Petržalke je už desať rokov situácia, keď vyhradené parkovacie miesta mohli získať len zdravotne ťažko postihnutí občania, informoval petržalský hovorca Ľubomír Andrassy.

Petržalskí miestni poslanci tiež novelizujú nariadenie o miestnych daniach, ktoré určí výšku ročného nájomného za vyhradené parkovacie miesta na parkoviskách v správe mestskej časti. Podmienky vyhradeného parkovania pre ZŤP sa nezmenia. Odkúpenie parkovacieho miesta na parkovisku do súkromného vlastníctva občana nebude možné, doplnil Andrassy.

Miestni poslanci sa v súčasnosti stotožňujú s tým, aby sa v konkrétnych lokalitách vyčlenilo na vyhradené parkovanie desať až 20 percent z existujúcich parkovacích miest. Peniaze z vybraného nájomného za vyhradené parkovanie budú príjmom do petržalského Fondu statickej dopravy. Mestská časť ich investuje do výstavby nových parkovacích miest.

V Petržalke je v súčasnosti 18 448 parkovacích miest, z nich miestny úrad spravuje 15 706 a zvyšok mesto Bratislava. Pre potreby motoristov chýba 40 000 parkovacích miest. Mestská časť sa stará o 192 garáží a 226 garážových boxov, pre telesne postihnutých je vyhradených 400 bezplatných parkovacích miest.

(tasr)
Páčil sa vám článok?