Mimoriadna udalosť v Záhorskej Bystrici: Porucha mohla poškodiť domové rozvody

6.11.2023
0

Zdroj: FB Bratislavská vodárenská spoločnosť

Páčil sa vám článok?

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) riešila v pondelok ráno mimoriadnu udalosť v Záhorskej Bystrici v Bratislave. Pre poruchu sa krátkodobo zvýšil tlak vo verejnom vodovode, čo mohlo vyvolať poškodenie domových rozvodov či niektorých zariadení.

BVS o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že obyvatelia spomínanej lokality si majú skontrolovať stav nehnuteľnosti a zariadení napojených na verejný vodovod.

"Dnes okolo 9.00 h došlo k poruche na redukčnom ventile, ktorý privádza pitnú vodu do Záhorskej Bystrice," ozrejmila spoločnosť. Priblížila, že v dôsledku toho sa krátkodobo zvýšil tlak vo verejnom vodovode na takmer desať atmosfér. Okrem poškodenia domových rozvodov to mohlo následne vyvolať aj únik vody v domoch a bytoch. BVS poruchu opravila a stabilizovala tlak na obvyklých úrovniach.

"Prosím všetkých obyvateľov tejto lokality, aby si čo najskôr skontrolovali stav svojej nehnuteľnosti aj zariadení napojených na verejný vodovod," uviedla BVS. V prípade, že je vodovod poškodený a treba vodu núdzovo odstaviť, treba kontaktovať ich dispečing. Zároveň ak obyvateľom vznikla škoda, je potrebné kontaktovať poisťovňu alebo call centrum BVS.

"Redukčný ventil, na ktorom k poruche došlo, bol nedávno vymenený a je v záruke. BVS bude preto pri úhrade vzniknutých škôd tretím osobám spolupracovať s dodávateľom tejto technológie," uzavrela spoločnosť.

(TASR)

Páčil sa vám článok?