FOTO Zostaňte radšej doma: Silný vietor vyvracia stromy po celom meste

4.2.2023
0

Zdroj: FB Petržalka

Páčil sa vám článok?

Silný vietor vyvracia v sobotu stromy po celej Bratislave. Na sociálnej sieti o tom informujú starostovia mestských častí, mestská polícia hlavného mesta aj dobrovoľní hasiči z bratislavskej Petržalky.

"V celej Bratislave padajú celé stromy, lámu sa konáre, prevracajú bilbordy," priblížil starosta Ružinova Martin Chren. Dobrovoľní petržalskí hasiči odpratávali stromy napríklad na Topoľčianskej ulici či za Ekonomickou univerzitou v Petržalke.

FOTOGALÉRIA (Vietor v Ružinove):

Starosta bratislavskej mestskej časti Vrakuňa Martin Kuruc upozorňuje ľudí, aby do nedele (5.2.) nenavštevovali lesopark, cyklotrasu či miesta, kde sa nachádzajú stromy.  

FOTOGALÉRIA: (Vietor v Petržalke):

Mestská polícia odporúča v sobotu vynechať návštevu mestských lesov v Bratislave a počkať, kým neprestane platiť výstraha druhého stupňa pred vetrom. Cesta mládeže bola zablokovaná spadnutým stromom. "Podobné situácie môžu v lesoch nastať kdekoľvek," poukázala.

Zdroj: FB Martin Kuruc, starosta Vrakune

​Strom na cyklotrase vo Vrakuni.

Je podľa mestských policajtov možné, že z bezpečnostných dôvodov ani po odprataní stromu nebudú zastávky linky 43 na Ceste mládeže obsluhované.

(TASR)

Páčil sa vám článok?