Pribudne zeleň, lavičky či osvetlenie: Začala sa premena parkov na Legionárskej i Dunajskej

1.9.2023
0

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

Páčil sa vám článok?

Mesto Bratislava rozbehlo práce v parkoch na Legionárskej a Dunajskej ulici a na verejnom priestore na križovatke Kazanskej a Čiernovodskej ulice. Ide o projekty v rámci programu obnovy verejných priestorov Živé miesta. Na sociálnej sieti o tom informuje primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Cieľom revitalizácie parčíka na Legionárskej ulici je premeniť ho na živý zelený priestor. Pribudnúť má ďalšia zeleň, lavičky, osvetlenie, odpadkové koše či cyklostojany. Počíta sa tiež s vodozádržnými opatreniami a vodopriepustnými chodníkmi.

Predpolie sochy Sama Chalupku má dostať reprezentatívnejšiu podobu. Novinkou má byť tiež multifunkčné ihrisko, možnosť pohybu psov len vo vyhradenom priestore, nie celom parku. Práce majú byť ukončené v prvom kvartáli 2024.

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

Práce v parčíku na Legionárskej sa už rozbehli.

Zdroj: MIB

​Budúca podoba pamätníka Sama Chalupku.

Na križovatke Kazanskej a Čiernovodskej ulice vo Vrakuni mení hlavné mesto v spolupráci s Metropolitným inštitútom Bratislavy zanedbanú verejnú plochu neďaleko zdravotného strediska.

Zdroj: FB Martin Kuruc StarostaVrakune

Plocha na Kazanskej vo Vrakuni.

Cieľom je vytvoriť verejný priestor s pobytovou funkciou, zeleňou, atypickým mobiliárom a priestorom na občasné trhy.

Zdroj: MIB

Takto by mal v budúcnosti vyzerať verejný priestor na Kazanskej vo Vrakuni. 

Revitalizáciou prechádza aj park na Dunajskej ulici, niekdajšej Vešeléniho záhrade. Doplniť sa majú trvalkové záhony, ktoré zlepšia vsakovanie vody a podporia pestrejší biotop, pribudnú aj ďalšie kríky. "Zvlníme terén v kombinácii s detskou vodnou hrou, pribudnú dopadové plochy na bezpečné hranie a tiež nové osvetlenie," dopĺňa Vallo.

Zdroj: FB Matúš Vallo má rád Bratislavu

Revitalizácie sa dočkal aj parčík na Dunajskej. 

(TASR)

Páčil sa vám článok?