0
Fanúšikovia Wolverhamptonu

Zdroj: ms

Páčil sa vám článok?

Futbalisti Slovana Bratislava včera nemali šťastný deň, prehrali v domácom zápase 3. kola K-skupiny v Európskej lige UEFA 2019/2020 s anglickým Wolverhamptonom Wanderers FC 1:2. My sme sa boli pozrieť, ako sa bavili ešte pred zápasom anglickí fanúšikovia v centre mesta.

Anglickí futbaloví fanúšikovia boli včera v centre Bratislavy najmä pre hluk, ktorý okolo seba robia, neprehliadnuteľní. Tradične obsadili podniky na Sedlárskej ulici, kde pili pivo, zabávali sa a vyspevovali. Treba však povedať, že v čase, keď sme ich ešte okolo piatej popoludní, teda pred konaním zápasu, boli síce hluční, no priateľskí. Veď posúďte sami z našich videí.

Anglickí fanúšikovia na Sedlárskej 1. časť:

Na druhej strane začína dochádzať trpezlivosť obyvateľom Starého Mesta, ktorí si sťažujú na permanentný hluk v tejto lokalite. Hovoria o vulgarizácii centra mesta. Písali sme o tom tu:

Pokiaľ ide o samotný prehratý zápas, zverencom Jána Kozáka patrí v tabuľke tretie miesto so štyrmi bodmi. Na vedúcu Bragu strácajú tri a na druhý Wolverhampton dva body.

Anglickí fanúšikovia na Sedlárskej 2. časť:

Slovan sa v zápase ujal vedenia po góle Andraža Šporara z 11. minúty, po prestávke však hostia otočili výsledok. Na 1:1 vyrovnal v 58. minúte Romain Saiss a o päť minút neskôr zariadil triumf hostí z pokutového kopu Raul Jimenez.

V ďalšom zápase EL sa belasí predstavia 7. novembra vo Wolverhamptone.

Slovan hral zápas bez divákov pre trest od UEFA, využil však možnosť poslať do hľadiska deti vo veku do 14 rokov zo základných škôl a futbalových klubov z celého Slovenska. V hľadisku bolo napokon 20.333 divákov.