V rovinatom Ružinove vyrastie kopec, už sa na ňom pracuje

21.2.2024
0

Zdroj: FB Martin Chren - starosta Ružinova

Páčil sa vám článok?

Kým také bratislavské Nové Mesto je vďaka Kolibe priam "hornatou" časťou metropoly Slovenska, o Ružinove môžeme povedať presný opak. Je to najmä veľká rovina. No aj tu čoskoro vyrastie malý kopček, i keď umelý.

"Máme u nás takmer všetko - zeleň, parky, perfektnú polohu, blízko do centra, občiansku vybavenosť, jazerá… Jednu vec u nás teda ale takmer nemáme - a tou sú kopce. Príroda nám nadelila rovinu ako v Amsterdame, čo je fajn, ale keď teda náhodou máme sneh, deti sa nemajú kde sánkovať," priblížil na sociálnej sieti starosta Ružinova Martin Chren. 

Jeden umelý kopec v Ružinove možno poznáte, nájdete ho v parku na Ostredkoch. A dá sa povedať, že medzi deťmi je veľmi populárny. Ak náhodou napadne sneh, sánkujú sa tu dovtedy, kým sa nespúšťajú takmer na blate.

Zdroj: ms

Na kopčeku v parku na Ostredkoch nájdete aj vyhliadkovú lavičku.

"A tak sme hľadali miesto, kde by sme mohli do našich detských ihrísk zakomponovať ďalší umelý kopec - aj pre prípadné sánkovanie v zime, aj ako takú zaujímavosť. A príležitosť sa ukázala na Pošni, kde práve robíme drenážne úpravy na ihrisku Bachova, aby lepšie odtekala voda a netvorili sa mláky. Podnet na umiestnenie kopca nám dodali priamo vaši miestni poslanci za Pošeň a rozprávali sme sa aj s viacerými z vás priamo na ihrisku," vysvetlil Chren. 

Zdroj: FB Martin Chren - starosta Ružinova

Pri ihrisku Bachova čoskoro vyrastie kopec.

Odkopanou hlinou z opravy ihriska položili “základný kameň” budúceho sánkovacieho kopca. Veľa zeminy zostalo aj po výstavbe dvoch nových škôl na Ostredkoch a na Štrkovci, takže materiál nie je problém, naopak.

Na kopci vo finále pribudne aj sedem metrov dlhá šmykľavka zapustená v teréne.

"Vytvoriť taký kopec je však celá veda - a keďže zem musí “sadať”, musí sa ukladať na etapy po vrstvách a postupne, počas celého roka. Ako vždy vás preto musíme požiadať aj o trpezlivosť, ktorá sa potom, ako vždy, vyplatí," zakončil starosta. 

(ms)

Páčil sa vám článok?