VIDEO Hrozný pohľad: Suterén polikliniky Ružinov po daždi zatopilo, škody odstraňujú

9.6.2023
0

Zdroj: FB Lekárske noviny

Páčil sa vám článok?

Suterén polikliniky v nemocnici v bratislavskom Ružinove po štvrtkovom (8. 6.) intenzívnom daždi zatopilo. Vytopené chodby zachytávajú videá na sociálnych sieťach. Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB), pod ktorú zariadenie patrí, deklarovala, že škody sa odstraňujú a nemocnica je v prevádzke bez obmedzení.

"Odstraňujeme škody v suteréne polikliniky v Nemocnici Ružinov, ktoré spôsobil prívalový dážď. Prevádzka nemocnice je aktuálne v plnom režime bez obmedzení. Vytopenie sa netýka iba nemocnice v Ružinove, problém je takmer v celej Bratislave, kde bola kanalizácia dimenzovaná pred mnohými rokmi a v súčasnosti je nedostačujúca," uviedla hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Bratislavu vo štvrtok zasiahol intenzívny dážď. Zaplavené a neprejazdné boli viaceré ulice. Hasiči na viacerých miestach odčerpávali vodu zo zatopených podjazdov, pivničných priestorov, parkovísk či garáží. Ako reagovalo hlavné mesto, dažde boli také intenzívne, že kanalizácia napriek pravidelnej údržbe vodu nestíhala odvádzať.

VIDEO:

Video zo zatopenej nemocnice zverejnili na sociálnej sieti Lekárske noviny s nasledujúcim oomentárom: "Ružinovská Univerzitná nemocnica v Bratislave dnes po lejaku. Podľa kompetentných, ako koncová nemocnica nepotrebuje investície."

(tasr, ms)

Páčil sa vám článok?