Sudca sa začal zaoberať obžalobou podnikateľky Daniely K., ktorá usmrtila autom 18-ročnú študentku Linh

21.7.2021

Zdroj: koláž abn - Google Maps a FB D.K.

Páčil sa vám článok?

Obžalobou na podnikateľku Danielu K. v prípade minuloročnej tragickej dopravnej nehody, pri ktorej zahynula mladá študentka Linh, sa začal zaoberať zákonný sudca Okresného súdu (OS) Bratislava II.

"Po nápade veci na súd som sa začal ako zákonný sudca oboznamovať s predmetnom vecou v zmysle ustanovenia príslušného paragrafu Trestného poriadku," sprostredkoval TASR odpoveď sudcu hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak. Podanú obžalobu, ako aj návrh na dohodu o vine a treste predseda senátu najskôr prezrie z toho hľadiska, či pre ďalšie konanie poskytujú spoľahlivý podklad. Preverí najmä, či prípravné konanie, ktoré im predchádzalo, bolo vykonané spôsobom zodpovedajúcim tomuto zákonu a či ju treba preskúmať alebo predbežne prejednať.

Prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava II podal obžalobu na OS Bratislava II 6. júla vo veci dopravnej nehody obvinenej Daniely K. pre prečin usmrtenia. TASR o tom v piatok (16. 7.) informoval prokurátor a hovorca Krajskej prokuratúry Bratislava Matej Izakovič. Nehoda, pri ktorej zahynula 18-ročná chodkyňa, sa stala 21. septembra minulého roka na Tomášikovej ulici v Bratislave. Auto mala šoférovať 35-ročná vodička, pričom k zrážke došlo na priechode pre chodcov. Obhajca pozostalých Peter Vačok v minulosti kritizoval prieťahy v konaní, najmä nevyhotovenie znaleckého posudku a neodobratie vodičského preukazu Daniele K. Pochybenia vo vyšetrovaní zistil aj prezident Policajného zboru Peter Kovařík. Avizoval vyvodenie zodpovednosti nielen voči vyšetrovateľovi, ale i jeho nadriadenému. Pochybenia v prípade zistil a poukázal na ne aj generálny prokurátor SR Maroš Žilinka.

(TASR)

Páčil sa vám článok?