Petržalka

 • Samospráva
 • 26.08.1999 00:00

Petržalka bojuje s vrakmi

0 0

Mestská časť Petržalka začala v záujme bezpečnosti chodcov a ochrany zelene s dopravnými opatreniami na zamedzenie vjazdu motorových vozidiel na chodníky sprístupňujúce obchody a vstupy do obytných domov. Ide o komunikácie, ktoré sú definované ako pešie a nedisciplinovaní vodiči ich využívajú ako prejazdné komunikácie.

 • Zdravie a životný štýl
 • 08.07.1999 09:00

Au Café áno, ale bez prístavby

0 0

Dovoľujem si ako občan Bratislavy vyjadriť názor na architektonický návrh a model kaviarne Au Café na petržalskom brehu Dunaja (BN 08/1999).

 • Kultúra
 • 08.07.1999 09:00

V kine Partizán visela Jánošíkova hlava

0 0

V starej Petržalke na okraji, kde sa začínal park a mnohé chlapčenské dobrodružstvá, stálo kino Partizán. Neviem, aký názov malo predtým, ale Partizán v povojnových rokoch to bol hit. I keď v kine nad premietacím plátnom bola hlava Jánošíka. Vtedy bola aj Partizánska ulica, Partizánske námestie, Partizánska lúka atď.

 • Doprava
 • 17.06.1999 09:00

Kopčianska je už prejazdná

0 0

Koncom mája bola do prevádzky odovzdaná zrekonštruovaná Kopčianska ulica v úseku od Röntgenovej po Bratskú ulicu. Ide o 2. etapu rekonštrukcie tejto komunikácie v dĺžke 916 metrov, ktorú realizovali Technické služby, s.r.o., od apríla minulého roku.

 • Kultúra
 • 03.06.1999 09:00

Bratislava ožije pantomímou

0 0

Dobrou tradíciou mesta sa stáva medzinárodný festival pantomímy - Kaukliar. Už štvrtý rok budú mať milovníci nonverbálneho divadla možnosť vybrať si niektoré z predstavení, ktoré od 4. do 10. júna hostia priestory petržalského Divadla Aréna.

 • Šport
 • 03.06.1999 09:00

Majstri sveta na Chorvátskom ramene

0 0

V nedeľu 13. júna sa na Chorvátskom ramene pred petržalskou nemocnicou uskutoční druhý ročník Duelov majstrov kanoistiky. Súčasný majster sveta Michail Kolganov z Izraela nastúpi proti ďalším majstrom sveta a olympionikom z Maďarska a Ukrajiny a zmeria si sily aj s minuloročným víťazom duelov - naším Slavomírom Kňazovickým.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.