Požiar: Roky nefunkčný stánok bez majiteľa, na ktorý sme v auguste upozornili, horel

21.9.2022
0

Zdroj: (in)

Páčil sa vám článok?

V auguste sme informovali o chátrajúcich stánkoch v Petržalke, ktorých sa mesto roky nevie zbaviť, hoci sú umiestnené na jeho pozemkoch. Dnes večer jeden z nich horel, na mieste zasahovali tri hasičské autá.

Stánok na Ovsištskom námestí pred nedávno rekonštruovaným Nákupným strediskom - Bratislavský je roky nefunkčný. „Vlastník stánku nie je toho času známy, hlavné mesto vykonáva potrebné kroky v rozsahu zákonných možností,“ napísala nám pred mesiacom hovorkyňa magistrátu Dagmar Schmucková.

„Mesto Bratislava v súčasnosti pripravuje koncepciu odstraňovania nevyhovujúcich stánkov umiestnených vo verejnom priestore. Súčasne musíme plne rešpektovať možnosti dostupných riešení, ktoré nám ukladajú príslušné zákony.“

FOTOGALÉRIA:

Mesto v súčasnosti nedisponuje evidenciou nefunkčných stánkov na pozemkoch mesta. „Vykonávame kroky k ich postupnému monitorovaniu,“ dodala.

Či išlo o skrat elektriny v roky nefunkčnom a chátrajúcom objekte, alebo sa niekto rozhodol odstrániť stánok požiarom, ukáže vyšetrovanie. Hasiči v čase našej návštevy stánok „otvárali“, v tomto stave zrejme na mieste nebude môcť zostať a bude potrebné ho sanovať. Veľa miestnych to len privíta.

Absurdné: Mesto sa päť rokov nevie zbaviť jedného chátrajúceho stánku na svojom pozemku

Volali sme ich trafiky alebo „péenesky“. V Petržalke kedysi nechýbali na žiadnej autobusovej zastávke. Svoje zlaté časy však už majú za sebou. Zopár z nich ešte bojuje, mnohé odstránili, z ďalších sú zmrzlinárne či fast foody. A časť z nich sa premenila na vizuálny smog. Roky sú zatvorené a chátrajú, často na pozemkoch mesta. Napriek tomu sa ľudia bez úspechu pokúšajú o ich odstránenie.

(in)

Páčil sa vám článok?