Chystali ste sa v sobotu na prehliadku kaverny? Pozor, akcia je zrušená!

3.5.2019
KK6 - najväčšia kaverna v Bratislave

Zdroj: lb

Páčil sa vám článok?

Komentovanú sobotňajšiu prehliadku najväčšej bratislavskej kaverny, ktorá sa nachádza na Kamzíku, organizátori pre nepriaznivé počasie zrušili.

V dvojpodlažnej kaverne KK6 nájdete vzácne predmety z obdobia prvej svetovej vojny, ale aj skutočný trezor, kam si dôstojníci odkladali zbrane. Rovnako vás nepochybne zaujmú zbrane či iné predmety, ktoré dobrovoľníci kúpili za sponzorské príspevky alebo dostali od darcov. Aj túto kavernu, rovnako ako ďalšie v Dúbravke či na Železnej  studničke, vyhrabávali roky sami a dobrovoľne spod zeme, aby vám mohli kus histórie priblížiť. Občianske združenie Bunkre je zoskupenie mladých ľudí, ktorí sa popri svojich skutočných zamestnaniach venujú „bunkrom“ z prvej svetovej vojny.

Počas nastávajúcej soboty sa mala konať jej komentovaná prehliadka, ktorú však pre zlé počasie zrušili. O kaverne si môžete prečítať aspoň TU:

​(red) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.