FOTO: Ďalší tragický prípad pod Kačínom - voľne pustený pes takto usmrtil srnku

10.2.2020

Zdroj: FB Lamačania

Páčil sa vám článok?

Na sociálnej sieti sa cez víkend objavili opäť fotografie dokazujúce, že púšťať v prírode psov na voľno nie je vhodné ani dovolené a to aj preto, že sa to neraz môže skončiť zbytočnou smrťou iného zvieraťa. V najnovšom prípade išlo o bezbrannú srnku, ktorú väčší pes dohrýzol v lese medzi Lamačom a cestou na Kačín...

"Dnes sme pri prechádzke lesom z Lamača na Kačín boli svedkami udalosti, kedy voľne pobehujúci pes zaútočil a dohrýzol srnku. Psa sa nám podarilo palicami odohnať, ale už bolo neskoro a srnka ostala ležať pri potoku. Udalosť sme ohlásili na polícii. Krátko pred udalosťou sme streli chlapa, ktorý do lesa išiel s dvoma psami a jedného pustil na voľno. Bol to ten pes, ktorý srnku dohrýzol. Na krku mal obojok na sledovanie polohy. Majiteľ sa nikde na okolí nenachádzal, takže mu zrejme bolo jedno, čo jeho pes robí," opísal situáciu pán Juraj Velický, ktorý na Facebooku zverejnil aj dve sugestívne fotografie - z útoku psa a mŕtvej srny, pričom v tomto prípade malo ísť o malého srnca...

Zdroj: FB Lamačania

Obe snímky zdieľala aj jedna z obyvateliek v skupine Lamačania s tým, že tým nechce spustiť "lynč" na majiteľov psov, ale ako apel na nich, aby si zvážili, či sú ich štvornohí miláčikovia dobre  vycvičení a dostatočne zabezpečení. O podobnom prípade, ktorý sa takisto skončil tragicky, sme nedávno písali aj na webe Bratislavských novín: 

​Riaditeľ organizácie Mestské lesy Ing. Matej Dobšovič v ňom vyzýval majiteľov psov, aby si ich pri prechádzkach a venčení držali na vôdzke, nakoľko už bolo zaznamenaných niekoľko prípadov, kedy došlo k napadnutiu voľne žijúcej zveri. „Chceli by sme požiadať majiteľov psov, aby boli viac ohľaduplní k peším a cyklistom hlavne v častiach Partizánska lúka, Kamzík, Cesta mládeže a Kačín. Nesmieme dopustiť, aby došlo k napadnutiu ľudí, prípadne dohryzeniu detí,“ dodal.

(ars) 

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.