Ministerstvo zdravotníctva: Práce na stavenisku novej UNB na Rázsochách pokračujú podľa harmonogramu

7.1.2020
0
Búranie skeletu nemocnice Rázsochy

Zdroj: TASR

Páčil sa vám článok?

Práce na stavenisku novej Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) na Rázsochách pokračujú podľa ministerstva zdravotníctva v súlade s harmonogramom.

Čo sa týka výstavby novej UNB, aktuálne nie je ukončený proces verejného obstarávania na vypracovanie projektovej dokumentácie. "Odhadovaný čas, ktorý bude potrebný na dokončenie verejného obstarania, je minimálne štyri mesiace. Po ukončení procesu verejného obstarávania bude výsledok verejne dostupný," uviedla hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová. Ministerstvo dodalo, že počas januára chystá aj kontrolný deň za účasti médií.

Rezort vyhlásil verejné obstarávanie na komplexnú prípravu projektu nemocnice na Rázsochách na konci mája. Predpokladaná hodnota zákazky je 17,5 milióna eur. Tá obsahuje vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane inžinierskej činnosti a poradenstva pri príprave realizácie stavby, autorský dohľad nad realizáciou stavby a manažment zdravotnej starostlivosti.

Nová UNB má byť podľa rezortu zdravotníctva centrom excelentnosti, poskytovať bude komplexné služby v liečebno-preventívnej starostlivosti. Odhadované náklady na novú nemocnicu sú v koncepcii schválenej vládou SR stanovené na 263 miliónov eur. V sume sú zahrnuté búracie práce či projektová príprava - ako medicinálne plánovanie, architektúra a projekcie.

(TASR)

Páčil sa vám článok?

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.