Devínska Nová Ves

  • Zdravie a životný štýl
  • 27.02.2003 00:00

Niekto vyrúbal topole pri Devínskom jazere

0 0

Cestu z Devínskej Novej Vsi za družstvom do Devínskeho jazera lemuje po jednej strane aleja statných topoľov, s pásom kríkov v podraste.

  • Výstavba
  • 28.03.2002 00:00

V Devínskej vyrastie priemyselný park

0 0

Na okraji Devínskej Novej Vsi v lokalite zvanej Kolónia sa už v tomto roku začne s výstavbou priemyselného parku, ktorého produkcia bude zameraná najmä na automobilový priemysel. Predpokladané náklady na jeho vybudovanie sú dve miliardy korún.

  • Kultúra
  • 07.10.1999 09:00

Televízia už vysiela denne

0 0

V pondelok 27. septembra začala v Devínskej Novej Vsi denné vysielanie Devínskonovoveská televízia. Televízia v tejto mestskej časti vysielala raz do týždňa už od roku 1996, pričom jej hlavnou náplňou boli aktuálne regionálne problémy.

  • Zdravie a životný štýl
  • 11.03.1999 09:00

Gudrony zlikvidujú

0 0

Do 5. apríla bude na bratislavskom magistráte pre verejnosť prístupný projekt likvidácie skládky mäkkého prírodného asfaltu (gudronov) v mestskej časti Devínska Nová Ves, ako ho navrhuje spoločnosť Slovnaft.

  • Bedeker gurmána
  • 11.03.1999 09:00

Do Rolanda choďte na morské špeciality

0 0

Pri hodnotení bratislavských reštauračných zariadení sme sa tentoraz rozhodli nazrieť do iného súdka a vydať sa do jednej z reštaurácií mimo širšieho centra Bratislavy. Po kladných referenciách známych sme navštívili reštauráciu ROLANDO v Devínskej Novej Vsi, ktorá je typom zariadenia zriadeného v rodinnom dome.

Keď sa povie Bratislava, tak si možno každý predstaví v súvislosti s naším hlavným mestom niečo iné. My sa chceme pokúsiť zistiť, ktoré dominanty sú najcharakteristickejšie pre väčšinu ľudí - či už rodákov, obyvateľov alebo návštevníkov našej metropoly. Anketa bude mať štyri diely, nakoľko v každom z nich vám ponúkneme možnosť hlasovať aj za to, čo sa vám spája s jednotlivými mestskými časťami.

V bratislavskom kine Lumiére sa dnes uskutočnila novinárska projekcia nového slovenského dokumentárneho filmu Skutok sa stal, ktorý sa vracia k doteraz neuzatvoreným zločinom z obdobia "mečiarizmu" v druhej polovici 90-tych rokov. Po premietaní sme sa stretli s bývalým pracovníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý sa vtedy podieľal na zavlečení prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska, ale následne bol ochotný o tom vypovedať pred vyšetrovateľom.

Klientelizmus?! Ani nie po troch mesiacoch, čo bol Matúš Vallo zvolený Bratislavčanmi za primátora hlavného mesta, podpísal zmluvu s externou právnou kanceláriou. Za 90-tisíc eur! Zaujímavosťou je, že partnerom a „hlavou“ tejto právnej kancelárie je človek, ktorý od začiatku stál pri vzniku strany Progresívne Slovensko. Pripomeňme, že práve táto strana podporovala Matúša Valla za primátora Bratislavy. Ako to magistrát vysvetľuje?


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.