Čunovo

  • Kultúra
  • 13.03.2003 00:00

Zoskupenie A1 vystavuje v Danubiane

0 0

Múzeum moderného umenia Danubiana v Čunove poskytuje od začiatku marca svoje priestory na prezentáciu prác neformálneho umeleckého zoskupenia A1. Pod lakonickým názvom sa skrývajú traja výtvarníci strednej generácie: Ján Kelemen, Ján Hlavatý a Alexej Kraščenič.

  • Šport
  • 13.12.2001 00:00

V Čunove ocenia najlepších

0 0

Piatok 21. decembra spozná Slovensko svojho najlepšieho športovca a najlepší športový kolektív za rok 2001.

  • Život v meste
  • 20.09.2001 00:00

V Čunove rúbu dunajské lužné lesy!

0 0

Bratislava bola ešte donedávna povestná zachovalými dunajskými lužnými lesmi - unikátnym prírodným ekosystémom, ktorý si v okolitých krajinách všemožne chránia. Na Slovensku v súvislosti s výstavbou vodného diela Gabčíkovo padli výrubom za obeť lužné lesy s plochou väčšou ako 40 kilometrov štvorcových. Posledné zvyšky sú predmetom ochrany v rámci Chránenej krajinnej oblasti Dunajské Luhy.

  • Samospráva
  • 08.04.1999 09:00

Čunovský kaštieľ sa zmení na sanatórium

0 0

Mestská časť Čunovo má svoj kaštieľ, ktorý je však už niekoľko rokov nevyužitý. Pôvodným zámerom obce bolo vybudovať v tejto kultúrnej a historickej pamiatke rekreačné a turistické zariadenie. Tunajšia samospráva však od tohto zámeru upustila.

  • Samospráva
  • 08.04.1999 09:00

Dôraz kladú na spoločenský život obce

0 0

Snahou novej starostky Čunova je rozvinúť v mestskej časti spoločenský život. Ako priznala Alžbeta Broszová, v obci majú jednu spoločenskú sálu, tá je však od pondelka do nedele plne vyťažená. Preto by chcela získať ďalší priestor, ktorý by mohol byť miestom stretávania sa mladých i starších .

Bratislavčania rozhodli jednoznačne. Za nového primátora si zvolili mladého ambiciózneho architekta Matúša Valla. Žiadny komunálny politik a ani profesionálny manažér nedokázali tak presvedčiť obyvateľov hlavného mesta ako práve Matúš Vallo. Niektorí ho volili kvôli sympatiám, iní kvôli jeho programu, že chce konečne zmeniť naše mesto k lepšiemu. Bratislavské noviny sa zhovárali s novým primátorom Matúšom Vallom.  

Deti by sme mali chrániť voči infekčným chorobám, najlepšie je očkovanie. Epidemiológovia ale varujú. Na Slovensku klesá zaočkovanosť detí. Ohrozené sú hlavne najmladšie v prvom roku života. Epidemiologička nám porozprávala príbehy, pri ktorých deti na neočkovanosť doplatili.


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.