• Zdravie a životný štýl
  • 10.08.2018 15:40

Muž, ktorý spôsobil v trafostanici požiar a v Bratislave výpadok prúdu, po prevoze do nemocnice zomrel!

0 0
Zdroj: TASR

AKTUALIZOVANÉ: Dnešný mohutný výpadok elektrickej energie, ktorý zasiahol tesne pred obedom viaceré lokality Bratislavy, najmä Ružinov mal aj tragické následky. Muž, ktorý v trafostanici spôsobil požiar bol zároveň zasiahnutý elektrickým prúdom a ani rýchly prevoz do neďalekej ružinovskej nemocnice mu už život nezachránil...

Podľa doteraz známych informácií pracovníka zasiahol prúd. Príčinou mala byť nesprávna manipulácia. Pracovníka elektrární previezla záchranka do nemocnice. "Hasičská jednotka bola krátko pred 12-tou hodinou zavolaná k úrazu elektrickým prúdom, pracovník bol prevezený do nemocnice,"informoval Hegeduš Tomáš z HaZZ. 

Zdroj: Google Maps

K nešťastnej udalosti s tragickým následkom došlo v tejto trafostanici na Ostredkoch...

"Muž utrpel poláleniny na 90% tela, záchranari ho v kritickom stave previezli do ružinovskej nemocnice," informovala Alena Krčová, hovorkyňa záchranárov. Ani to mu už však nepomohlo, lebo v nemocnici muž svojím ťažkým zraneniam podľahol.

Jeho úmrtie následne potvrdila aj hovorkyňa ZSE Michaela Dobošová: "Pri odstraňovaní piatkovej poruchy transformátorov elektrickej stanice Ostredky došlo k pracovnému úrazu zamestnanca spoločnosti Západoslovenská energetika (ZSE), a. s. Ten po prevoze do nemocnice zraneniam podľahol. Rodine a pozostalým nášho kolegu vyjadrujeme úprimnú sústrasť. Ponúkli sme im všetku dostupnú pomoc a podporu. Zároveň sme iniciovali dôkladné vyšetrovanie okolností tohto smutného prípadu. Až do skončenia vyšetrovania sa k tejto veci nebudeme bližšie vyjadrovať."

K výpadku transformátora elektrickej stanice Ostredky prišlo v piatok o 11.30 h. Z tejto stanice je zásobovaná elektrickou energiou veľká časť bratislavských mestských častí Ružinov, Podunajské Biskupice a Vrakuňa. Celkovo bolo postihnutých 47.800 odberných miest. ZSE sa podarilo znovu pripojiť 80 percent zákazníkov do dvoch hodín, celkové obnovenie dodávky zabezpečila do troch hodín.

Viac si o tom môžete prečítať TU.

(ars, foto: Google Maps a abn)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.