• Zdravie a životný štýl
  • 10.07.2018 11:49

Máte radi francúzsku kultúru? V piatok sa môžete ocitnúť vo "francúzskej dedine"

0 0
Francúzsky deň
Zdroj: TASR

Už tento piatok sa bude na Hlavnom námestí v Bratislave konať 8. ročník Francúzskeho dňa, ktorým si pripomenieme francúzsky štátny sviatok pri príležitosti výročia Dobytia Bastily vo Francúzsku 14. júla 1789.

Návštevníci sa budú môcť poprechádzať vo „Francúzskej dedine“. Stánky ponúknu svoje francúzske aj lokálne výrobky. V tejto„dedine“ spoznáte okrem francúzskych farieb aj francúzske chute a nebudú chýbať ani lahodné nápoje. Na svoje si taktiež prídu milovníci francúzskeho jazyka, cestovania či francúzskych áut.

Len krok od Hlavného námestia, Francúzsky inštitút na Slovensku otvorí všetkým návštevníkom podujatia svoje brány a poteší dokonca aj tých najmenších. Na programe Dňa otvorených dverí Francúzskeho inštitútu nebudú chýbať umelecké dielne, jazykové hry vo francúzštine, hľadanie pokladu v mediatéke či tanečné vystúpenia afro tancov tanečníčky Denisa Mzungu.

Večerný kultúrny program na Hlavnom námestí priláka najmä milovníkov hudby a tanca, v ktorom sa predstavia víťazi tohtoročného ročníka speváckej súťaže Spievam po francúzsky, ako i speváčka Lucia Bujnová, ktorá zaspieva francúzsku klasiku i novšie hity. Spev na chvíľu vystrieda tanec. Návštevníci sa môžu tešiť na originálne tanečné vystúpenie Ballet Bar francúzskeho hip-hopového zoskupenia Compagnie Pyramid, plné rytmu, zábavy a bláznovstva. Veľkolepé oslavy zavŕši koncert francúzskej kapely, ktorej produkcia je zmesou popu, beatboxu a elektro-hudby.

Trh sa otvorí verejnosti o 14-tej. Podujatie bude moderovať speváčka Lucia Hurajová. 


(Facebook/Francúzsky deň,nc)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.