• Zdravie a životný štýl
  • 05.06.2018 20:44

Kauza na smrť psami dohryzeného ornitológa v Devinskom Jazere ide opäť pred súd

0 0
Zdroj: TASR

Odvolací Krajský súd v Bratislave (KS) sa budúci týždeň bude zaoberať kauzou neprávoplatne odsúdeného Romana Š., ktorého psy minulý rok dohrýzli na smrť muža.

Verejné zasadnutie je podľa stránky ministerstva spravodlivosti vytýčené na KS na 13. júna. Okresný súd Bratislava IV na začiatku tohto roka odsúdil obžalovaného Romana Š. (na fotografii) na podmienečný trest odňatia slobody na dva roky so skúšobnou dobou na dva roky v prípade usmrtenia 34-ročného ornitológa zo Stupavy. Toho na jar minulého roka dohrýzli psy v lokalite Devínskom jazere v Bratislave. Rozsudok nebol právoplatný, odvolanie podala prokurátorka. Obžalovaný však už zaplatil nemajetkovú ujmu vo výške 80-tisíc eur.

Polícia v marci minulého roka informovala, že policajný vyšetrovateľ obvinil z prečinu usmrtenia 45-ročného Bratislavčana, nakoľko mu z nezabezpečeného chovného priestore lokality osady Devínske Jazero ušlo šesť psov. V čase, keď sa pohybovali bez dozoru, mali na voľnom priestranstve útokom vo svorke spôsobiť poškodenému mužovi zranenia, ktorým na mieste podľahol. Veterinárny lekár neskôr psov usmrtil.

Obžalovaný Roman Š. svoj čin oľutoval a pozostalým uhradil spomínanú dohodnutú nemajetkovú ujmu.

(TASR)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.