• Zdravie a životný štýl
  • 10.02.2018 18:06

V Bratislave bude dnes v noci živo a veselo - koná sa mestský bál, niekoľko plesov a iných podujatí

0 0
Bodku za plesovou sezónou dá bratislavský bál. udelí sa aj tradičná cena - ba bal mag

Počas víkendu sa bude v Bratislave plesať na troch miestach. Začne sa v sobotu na Bratislavskom bále v Redute, pokračovať sa bude v dome kultúry v Ružinove na Prvom pivovarskom plese, ale na programe je aj reprezentačný ples mestskej časti Nové Mesto. Pre tých, ktorým sa tancovať nechce, sú pripravené ochutnávky vín, filmový festival japonských filmov či benefičný koncert...

Bratislavský bál, každoročný sviatok elegancie a noblesy, pokračuje v roku 2018 už 17. ročníkom. Uskutoční sa 10. februára v priestoroch Reduty, ktorá je sídlom Slovenskej filharmónie. Podobne ako v minulosti, aj tento rok ukončí fašiangovú sezónu na Slovensku. Bratislavský bál má svoje tradície, sú nimi úvodný tanec novicov, polnočné prekvapenie či vydávanie špeciálneho Polnočného plesového magazínu. Hostia sa budú môcť tradične zabávať na troch scénach. O zábavu sa postarajú domáci aj zahraniční interpreti. V hlavnej sále sa predstaví známa britská skupina Delegation. Vznikla v roku 1975, za sebou má množstvo medzinárodných úspechov a viackrát už účinkovala aj na Slovensku. 

O hudobnú produkciu sa postará aj orchester Pavla Zajačka, speváčky Zuzana Smatanová a Lucia Lužinská. V divadelnej sále vystúpi domáca funky formácia Funkiez, v programe večera sa predstaví aj orchester Cigánski diabli. Večerom bude sprevádzať dvojica Iveta Malachovská a Vlado Vondrák. 

​Po minuloročnej vydarenej plesovej premiére reprezentačného plesu Mestskej časti Bratislava Nové Mesto s témou čokolády sa druhú februárovú sobotu uskutoční II. reprezentačný ples Mestskej časti Bratislava Nové Mesto s podtitulom ,,Ohnivý”. V programe dnes večer vystúpi Daniel Nekonečný, zatancujú víťazi Let´s Dance Vladimír Kobielsky a Dominikou Chrapekovou. Ples moderuje Karin Majtanová a do tanca budú hrať ZH Band a DJ Maťo.

​Prvý Pivovarský Ples bude zase kultúrno-spoločenská udalosť určená pre všetkých výrobcov a milovníkov piva. Pivo je jedinečný a kultúrny nápoj, ktorý si zaslúži byť aj v spoločenskom šate. Pre plesajúcich pivárov v Dome kultúry Ružinov sú pripravené dva tanečné parkety a o hudobný program sa postará Big Band Ľuda Kuruca a DJ Jaro

„Fašiangy sú v plnom prúde, ten kto sa nerád ukazuje na tanečnom parkete, môže ochutnať regionálne vína alebo prejsť sa nočnou Modrou," povedal výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký. Lokálne vína ponúkne podujatie Pezinské vínne pivnice. Už po desiaty raz vo vinárskej metropole pod Karpatmi ožijú historické pivnice a ponúknu svojim návštevníkom to najlepšie z produkcie miestnych vinárov.

Od soboty do nedele ponúkne Japonský filmový festival v kine Lumiére v Bratislave to najlepšie z miestnej kinematografie. „Premietnutých bude päť filmov, ktoré odrážajú rôznorodé aspekty života Japoncov – od zábavy, fikcie či fantasy cez drámu jednotlivca až po film so športovou tematikou," poznamenala Kotúčová.

V sobotu podvečer sa môžu záujemcovia vybrať na netradičnú nočnú prechádzku Modrou. „Nočné prehliadky prezradia, prečo sa Modra volá modrá, kto bol slovenský Exupéry či to, prečo sú dva evanjelické kostoly hneď vedľa seba," priblížila Kotúčová. Prehliadka začína na cintoríne po zotmení o 18.00 h.

V nedeľu (11.2.) sa budú ľudia zabávať na benefičnom Medickom koncerte v Inchebe. TASR o tom informovala PR manažérka Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Bratislava Region Tourism Petra Kotúčková.

(TASR, ilustračné foto: abn)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.