• Zdravie a životný štýl
  • 27.07.2017 17:06

Stromy na Dvořákovom nábreží čakajú bezpečnostné orezy

0 0
Zdroj: Google maps

Stromy na Dvořákovom nábreží, v úseku od Mosta SNP po premostenie Zuckermandlu, čakajú bezpečnostné orezy.

Orezy súvisia najmä s predchádzajúcimi búrkami, avšak niektoré staré topole majú preschnuté koruny a je potrebné odstrániť ich suché konáre, aby nespadli na promenádu. Uviedla to staromestská hovorkyňa Nora Gubková.

„Pri týchto prácach sa budú odstraňovať len dva mladé platany, ktorých koruny boli zničené pri predchádzajúcich búrkach, kedy sa na ne zrútili ulomené konáre z topoľov," povedala Gubková. Orezaných bude celkovo 38 stromov. Z toho na 20 bude vykonaný bezpečnostný rez, odstránenie suchých a nalomených konárov, zvyšných 18 stromov bude orezaných čiastočne pre podjazdnú výšku.

Mestská časť však podľa hovorkyne zároveň začala výrubové povolenie pre tri topole. Niektoré zo starých topoľov majú totiž nevyhovujúci zdravotný stav a môžu ohrozovať svoje okolie. Na nábreží, v úseku od Mosta SNP po River Park, je celkovo 108 stromov.

Stromoradia na území Starého Mesta sa v rámci pravidelnej údržby orezávajú v dvoch etapách, v apríli a septembri. V aprílovej boli orezané stromy na uliciach Gondova, Dobrovičova, Medená, Škovránčia, Holekova, Bukureštská, Murgašova, Sasinkova a Kozia. V septembri sú naplánované ďalšie ulice, a to Palárikova, Kýčerského, Poštová a Americké námestie a v rámci Medickej záhrady sa bude orezávať centrálne lipová alej.

(TASR, ilustračné foto: google maps)


Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania Bratislavských novín.