Na cintoríne už nie je tma, nové sú aj studničky

3.7.2015
0
Na cintoríne už nie je tma, nové sú aj studničky - cintorin_prievoz2 Na cintoríne už nie je tma, nové sú aj studničky - cintorin_prievoz2
Páčil sa vám článok?

Cintorín v Prievoze je konečne zrekonštruovaný. Zrepasované sú lavičky a dôležitou súčasťou obnovy cintorína bol bezpečnostný rez 166 stromov.

Všetky práce vyšli na takmer 70-tisíc eur. Návštevníci cintorína teraz môžu chodiť po nových chodníkoch zo zámkovej dlažby, vďaka novému verejnému osvetleniu už na cintoríne nie je tma a k dispozícii sú aj štyri studničky na vodu. Tridsaťtisíc eur z nákladov pokryli peniaze z poslaneckých priorít rozpočtu hlavného mesta. Zvyšok peňazí financovalo Marianum.

Súčasťou cintorína je aj dom smútku, ktorý je v zlom stave a je veľmi malý. Mestské pohrebníctvo Marianum by ho preto chcelo v budúcnosti zrekonštruovať a zväčšiť.

(sa)

Páčil sa vám článok?