Námestie hraničiarov nám opeknieva

11.4.2015
0
Námestie hraničiarov nám opeknieva - namestie_hraniciarov_vizual Námestie hraničiarov nám opeknieva - namestie_hraniciarov_vizual
Páčil sa vám článok?

Obyvatelia námestia, ale aj Petržalčania prechádzajúci okolo, si už všimli, že na Námestí hraničiarov sa opäť pracuje.

Práce na niekoľko mesiacov prerušilo zimné počasie, ktoré znemožnilo napríklad betónovanie chodníkov, prípadne iné práce. Krátka prestávka sa však skončila a stavebné práce sa znovu roztočili. Robotníci tak môžu nadviazať na to, čo urobili už na jeseň, keď z chodníkov odstránili povrchy a vybudovali novú sieť komunikácií a pripravili priestor na novú zeleň, v parku sa bude môcť sedieť na nových lavičkách a pribudnú nové odpadkové koše.

Na námestí navyše pribudne studňa, ktorá pomôže pri zavlažovaní. Už na jeseň vysadili aj nové trvalky a stromy. Na rekonštrukciu námestia získala Petržalka z Nórskeho finančného mechanizmu 172-tisíc eur, celkové náklady sa dostanú na 220-tisíc eur.

(mm)

Páčil sa vám článok?